Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2022, 13:16

Forza Horizon 5: obchody 10-lecia serii będą huczne; nostalgiczny trailer

Playground Games nie kazało nam długo czekać na pierwsze informacje o tym, jak będą wyglądały obchody 10-lecia serii Forza Horizon w jej piątej odsłonie. Microsoft na Tokyo Game Show pokazał też budzący nostalgię zwiastun rocznicowej aktualizacji.

Źródło: Playground Games.

Prawdę mówiąc, nie spodziewałem się takich wieści jeszcze przez trzy tygodnie. Zaledwie trzy dni temu studio Playground Games przedstawiło atrakcje szykowane na wrzesień w grze Forza Horizon 5 (Seria 12.) i napomknęło, że w październiku nastąpią obchody 10-lecia serii. Wydawało się, że na szczegóły jeszcze trochę poczekamy – lecz Microsoft sprawił nam miłą niespodziankę na trwających obecnie targach Tokyo Game Show.

Do sieci trafił poniższy rocznicowy zwiastun, a wraz z nim deweloper ujawnił garść konkretów na temat planowanych nowości. Wprawdzie nie znamy jeszcze takich detali jak lista dodawanych do gry samochodów, ale i tak mamy na co ostrzyć sobie zęby.

  1. W FH5 pojawi się nowa stacja radiowa, puszczająca muzykę z poprzednich odsłon. Ma to być wybór utworów najbardziej lubianych przez fanów.
  2. Dodana zostanie kolejna opowieść (Horizon Story), czyli seria fabularyzowanych misji, przedstawiających dzieje serii Forza Horizon.
  3. Powrócą znane z FH3 starcia o północy (ang. Midnight Battles), czyli wyścigi uliczne 1 na 1, w których nagrodami są samochody przeciwników.
  4. Aktywności na Playliście Festiwalowej w każdym sezonie będą tematycznie związane z jedną z poprzednich gier z serii.

Te i inne, nieujawnione jeszcze atrakcje wprowadzi aktualizacja zaplanowana na 11 października. Rocznicowa Seria 13. rozpocznie się natomiast dwa dni później, 13 października.

  1. Forza Horizon 5 – poradnik do gry
  2. Forza Horizon 5 – recenzja

Forza Horizon 5 jest dostępna w Game Passie, który kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej