Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 września 2022, 20:07

Forza Horizon 5 z nową aktualizacją usiłuje dowieść, że mniej znaczy więcej [Aktualizacja]

Forza Horizon 5 w poprzednim miesiącu dostała siedem samochodów, a w tym otrzyma tylko pięć. Nie jest to jednak zła wiadomość, bo na tę liczbę przypadają trzy zupełnie nowe modele (ostatnio były dwa). Gorzej, że Playground Games nie szykuje za wiele atrakcji poza tym….

Źródło: Playground Games.

Aktualizacja: Wspomniany w tej wiadomości update powinien być już dostępny do pobrania. W związku z tym otrzymaliśmy pełną listę przygotowanych poprawek.

W ostatnich dniach przez chwilę wydawało się, że trybiki systemu Playlist Festiwalowych w grze Forza Horizon 5, działające dotąd jak w zegarku, mogą zatrzeć się i stanąć. To z powodu śmierci królowej Elżbiety II i wynikającej z tego smutnego wydarzenia państwowej żałoby, która ma potrwać w Wielkiej Brytanii do 19 września.

Lecz studio Playground Games nie dało sobie związać rąk na dziesięć dni i cykliczną transmisję Forza Monthly, zaplanowaną pierwotnie na ostatni czwartek, przesunęło tylko o cztery doby. Tym samym deweloper wyrobił się z zaprezentowaniem nowości na kolejne cztery tygodnie przed startem Serii 12. (formalnie pozbawionej już numeracji), przypadającym – zgodnie z odgórnym harmonogramem – na najbliższy czwartek, 15 września.

Seria 12. położy nacisk na wyścigi

Nowa seria nosi tytuł Road Trip. W jej ramach w każdym sezonie (czyt. tygodniu) Playlista Festiwalowa będzie obracała się wokół wyścigów innego typu (najpierw drogowych, potem terenowych, ulicznych i na końcu szutrowych), a prym wśród przygotowanych aktywności będą wiodły mistrzostwa. Nowością staną się tu zawody „wytrzymałościowe”, tj. złożone z pięciu rund zamiast zwyczajowych trzech lub uwzględniające najdłuższe trasy w grze (np. Goliata, czyli pętlę wokół całej mapy).

FH5 we wrześniu dostanie 5 nowych aut

Największą atrakcją Serii 12. będą, rzecz jasna, samochody dodawane do gry za darmo. Otrzymamy ich pięć. Wprawdzie to o dwa mniej niż przed miesiącem, ale w tej liczbie zawarte będą trzy zupełnie nowe modele (i dwa przywracane z FH4), podczas gdy ostatnio były tylko dwa (i pięć przywracanych). Oto lista:

  1. 2021 Audi RS e-tron GT – pierwsza nowość, nagroda za uzbieranie 80 punktów z aktywności na Playlistach Festiwalowych w trakcie całej serii (od 15 września do 13 października);
  2. 1991 Bentley Turbo R – nagroda za 20 pkt. na letniej Playliście (15-22 września);
  3. 2021 Audi RS 7 Sportback – druga nowość, nagroda za 20 pkt. na jesiennej Playliście (22-29 września);
  4. 2021 Lynk & Co 03+ – trzecia nowość, nagroda za 20 pkt. na zimowej Playliście (29 września - 6 października);
  5. 2018 Nissan Sentra Nismo – nagroda za 20 pkt. na wiosennej Playliście (6-13 października).
Forza Horizon 5 z nową aktualizacją usiłuje dowieść, że mniej znaczy więcej [Aktualizacja] - ilustracja #1
Audi RS e-tron GT – gwiazda Serii 12. Co ciekawe, samochód ten przewinął się w czerwcu przez film prezentujący technologiczne nowalijki w nadchodzącej ósmej odsłonie serii Forza Motorsport.

Seria 12. nie przyniesie wiele więcej

Choć Road Trip rozpocznie się pojutrze, jeszcze dziś (po południu) otrzymamy aktualizację, która wprowadzi do gry garść innych nowości:

  1. dwa niedostępne wcześniej bodykity (alternatywne, poszerzone karoserie) – jeden dla Hyundaia Velostera N z 2019 roku i jeden dla Volkswagena Golfa R z 2010 r. Jeśli rozczarował Was ten dobór samochodów, być może ucieszycie się na wieść, że w przyszłości mamy dostać więcej takich części do tuningu;
  2. dodatkowe stroje oraz nowy typ przedmiotów do personalizacji postaci: aparaty słuchowe i implanty ślimakowe (w wielu odmianach kolorystycznych);
  3. garść poprawek błędów, związanych m.in. z wydajnością na komputerach wyposażonych w karty graficzne z serii Radeon RX 6000, zaliczaniem postępów w tygodniowych wyzwaniach Forzathon i odblokowywaniem wyróżnień (ang. Accolades).

Seria 13. zapowiada się ciekawiej

Jak to już bywało w tej grze, skromniejsza pierwsza aktualizacja może zwiastować, że druga okaże się bogatsza w atrakcje. Wiele wskazuje, iż tak będzie też tym razem. W następnej serii, której start wypadnie 13 października, studio Playground Games zamierza hucznie celebrować 10. urodziny cyklu Forza Horizon. W jaki sposób? Tego nie wiemy, wszelkie szczegóły są otoczone nimbem tajemnicy – i to każe oczekiwać czegoś naprawdę interesującego. Obyśmy tylko się nie zawiedli.

  1. Forza Horizon 5 – poradnik do gry
  2. Forza Horizon 5 – recenzja

Forza Horizon 5 jest dostępna w Game Passie, który kupisz tutaj

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej