Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 sierpnia 2022, 10:10

W jaki sposób Iron Man może wrócić w następnych Avengers? Wyjaśniamy teorię

Iron Man jest jedną z postaci, z którymi pożegnaliśmy się w filmie Avengers: Endgame. W sieci pojawiła się jednak teoria, według której Tony Stark mógłby powrócić i pomóc w walce z Kangiem Zdobywcą w Avengers: Secret Wars.

Kadr z filmu Avengers: Koniec gry; Joe i Anthony Russo; Marvel Studios; 2019

Film Avengers: Endgame obfitował w wiele wydarzeń, które miały znaczący wpływ na MCU. Jedną z nich jest poświęcenie Tony’ego Starka, który użył Rękawicy Nieskończoności w celu pokonania Thanosa i jego armii. Wydawać by się mogło, że będzie to ostatni raz, kiedy zobaczymy tę postać w ramach Kinowego Uniwersum Marvela.

W sieci pojawiła się jednak teoria, zgodnie z którą Iron Man mógłby powrócić i wesprzeć innych herosów w walce z Kangiem Zdobywcą w filmie Avengers: Secret Wars. Jak mogłoby do tego dojść? Fani komiksów Marvela mogą znać odpowiedź na to pytanie, bowiem za powrotem zmarłych superbohaterów może stać grupa, która nie pojawiła się jeszcze w żadnej z produkcji należących do MCU. Jednak wprowadzenie Kanga Zdobywcy i innych jego wariantów może być ku temu idealną okazją (via The Direct).

Jak Iron Man i inni herosi mogą wrócić w walce z Kangiem Zdobywcą?

W komiksach warianty Kanga Zdobywcy utworzyły grupę znaną jako Legion Nieżywych (Legion of the Unliving), w skład której wchodzili zmarli bohaterowie i złoczyńcy. Byli oni wskrzeszani lub też wyciągani z różnych linii czasowych. Najbardziej znanymi członkami tego ugrupowania byli Wonder Man, Ludzka Pochodnia, Kapitan Marvel, Drax oraz Iron Man.

Pierwotnie Legion Nieżywych został stworzony przez Kanga Zdobywcę, który zasięgnął rady u swojego wariantu z przyszłości, Immortusa. To właśnie on wyciągnął wiele postaci na chwilę przed ich śmiercią i zmusił do walki z Avengersami. Wykorzystanie martwych herosów w bitwie z dawnymi kompanami byłoby szalonym pomysłem, jednak Kang Zdobywca w komiksach znany jest z niekonwencjonalnych sposobów walki z Najpotężniejszymi Bohaterami na Ziemi.

Wydaje się, że wykorzystanie tego motywu z komiksów przy okazji Avengers: Secret Wars byłoby świetnym rozwiązaniem ze strony Kevina Feige’a. Wyobraźmy sobie Kanga Zdobywcę, który wyciąga na przykład Iron Mana, Quicksilvera, Visiona, Kilmongera oraz Czarną Wdowę z ich linii czasowych na krótko przed śmiercią i zmusza do walki z Avengersami. Trzeba przyznać, że byłby to świetny motyw, który mógłby wprowadzić wiele zamieszania na ekranie.

Całość mogłaby również posłużyć za emocjonalny rollercoaster. Widok Iron Mana, który walczy z byłymi towarzyszami byłby dla widzów druzgocący. Jednakże późniejsze zjednoczenie się z nimi przeciwko Kangowi mogłoby swoją epickością przyćmić walkę z Thanosem.

Jakie są szanse na pokazanie Legionu Nieżywych?

Niestety, ale na tę chwile pojawienie się Legionu Nieżywych jest tylko i wyłącznie jedną z wielu teorii, jakie pojawiły się w sieci krótko po ogłoszeniu Avengers: The Kang Dynasty oraz Avengers: Secret Wars. Grupa ta w ostatnich pięćdziesięciu latach pojawiła się jedynie kilkukrotnie na łamach komiksów, jednak w 2019 roku została wprowadzona po raz kolejny.

W jaki sposób Iron Man może wrócić w następnych Avengers? Wyjaśniamy teorię - ilustracja #1
Źródło fot.: Kadr z komiksu Avengers#131; Sal Buscema; Marvel Comics; 1975

Nie oznacza to jednak, że Destin Daniel Cretton, reżyser odpowiedzialny za stworzenie piątej części Avengers, zdecyduje się na pokazanie tej grupy w MCU. Wiele również zależy od samych aktorów, którzy wcielali się przez wiele lat w uwielbiane przez fanów na całym świecie postacie.

Wszystko tak naprawdę leży w rękach Kevina Feige’a i ekipy odpowiedzialnej za historię w MCU. Być może odpowiednie rozpisanie powrotu Iron Mana, Kapitana Ameryki i innych postaci wpłynęłoby na decyzję o powrocie wielu aktorów znanych z pierwszych faz Kinowego Uniwersum Marvela. Należy spodziewać się, że twórcy MCU zrobią wszystko, żeby Avengers: The Kang Dynasty i Avengers: Secret Wars swoim rozmachem i epickością przebiły Avengers: Infinity War oraz Avengers: Endgame, które kończyły Sagę Nieskończoności.

Wprowadzenie podróży w czasie oraz multiwersum daje Kevinowi Feige’owi i jego zespołowi wiele możliwości. Czy jednak Legion Nieżywych będzie jedną z tych, które wykorzystają, czy też być może będzie to kolejna fanowska teoria, która pobudziła nadzieje fanów MCU? O tym przekonamy się dopiero w 2025 roku, kiedy na ekranach kin pojawią się czwarta i piąta część Avengers.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w zeszłym roku wylądował w GOL-u. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Przez większą część roku chodzi niewyspany, w związku z zarywaniem nocek na oglądaniu meczów NBA. Nadal jednak uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej