Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 grudnia 2011, 09:40

autor: DogGhost

Znaczny spadek sprzedaży konsoli PlayStation Vita w drugim tygodniu w Japonii

Ze statystyk ubiegłotygodniowej sprzedaży konsol w Japonii wynika, że PlayStation Vita odnotowała spadek o 78 procent. Na szczycie listy znalazł się 3DS z najlepszym wynikiem od momentu debiutu.

Serwis 4Gamer przedstawił statystykę ubiegłotygodniowej sprzedaży konsol w Japonii. W porównaniu z pierwszymi dwoma dniami rezultat uzyskany przez PlayStation Vitę był niższy aż o 78 procent, co stanowi jeden z najgorszych wyników w historii w przypadku urządzeń do grania.

Znaczny spadek sprzedaży konsoli PlayStation Vita w drugim tygodniu w Japonii - ilustracja #1

Przypomnijmy, że w trakcie 48 godzin od momentu debiutu do odbiorców trafiło ponad 320 tysięcy sztuk PlayStation Vita. Dla porównania, przez kolejnych siedem dni z półek sklepowych zniknęły zaledwie 72 749 konsole. Jakby tego było mało, lepszy wynik odnotował nawet poprzedni handheld firmy Sony, czyli PSP (ok. 101 tys. egz.), a także PlayStation 3 (ok. 76 tys. egz.). W poprawie tego rezultatu nie pomógł nawet fakt, że był to tydzień świąteczny. Co prawda, mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni nie obchodzą ich tak hucznie jak Europejczycy, ale zawsze odbijają się pozytywnie na sprzedaży.

Co ciekawe w badanym okresie na samej górze zestawienia znalazła się konsola Nintendo 3DS z najlepszym wynikiem od momentu debiutu (ok. 482 tys. egz.). Z pewnością przyczyniło się do tego rozszerzenie katalogu gier o takie tytuły jak Super Mario 3D Land czy Mario Kart 7. W sumie urządzenie trafiło w Japonii do ponad czterech milionów użytkowników.

Znaczny spadek sprzedaży konsoli PlayStation Vita w drugim tygodniu w Japonii - ilustracja #2

Prawdopodobnie w przypadku PlayStation Vity również będziemy musieli uzbroić się w cierpliwość i poczekać na więcej premier, które skłonią Japończyków do zakupów. Na słabe wyniki tej konsoli mogła również w pewnym stopniu wpłynąć nagonka wokół problemów z wieszającym się i niepozbawionym błędów oprogramowaniem, a także sporadyczny niedobór tańszej wersji urządzenia pozbawionej modułu 3G.

PlayStation Vita zadebiutuje na rynku amerykańskim i europejskim w połowie lutego. Pozostaje jedynie mieć nadzieję, że do tego momentu firma Sony wyciągnie wnioski i uda jej się poprawić wyniki sprzedaży.

Sprzedaż konsol w Japonii (19-25 grudnia 2011 r.)

Lp.

Model

Sprzedaż

1.

3DS

482 200

2.

PSP

101 121

3.

Wii

91 176

4.

PlayStation 3

75 943

5.

PS Vita

72 479

6.

DSi LL

8 470

7.

DSi

5 894

8.

Xbox 360

4 245

9.

PlayStation 2

1 050

10.

DS Lite

32

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.