Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2010, 16:12

autor: Olek

Zmiana terminu europejskiej premiery Two Worlds II

Ciekawie zapowiadająca się produkcja z gatunku cRPG, nad którą pracuje krakowskie studio deweloperskie Reality Pump, zalicza kolejne opóźnienie. Na Starym Kontynencie (w tym także w Polsce) Two Worlds II zadebiutuje 9 listopada, a nie jak wcześniej zakładano 21 października. Jeszcze dłużej na grę poczekają Brytyjczycy, Australijczycy i Amerykanie, którzy zagrają w nią dopiero w przyszłym roku.

Ciekawie zapowiadająca się produkcja z gatunku cRPG, nad którą pracuje krakowskie studio deweloperskie Reality Pump, zalicza kolejne opóźnienie. Na Starym Kontynencie (w tym także w Polsce) Two Worlds II zadebiutuje 9 listopada, a nie jak wcześniej zakładano 21 października. Jeszcze dłużej na grę poczekają Brytyjczycy, Australijczycy i Amerykanie, którzy zagrają w nią dopiero na początku przyszłego roku.

Przesunięcia terminów premier gier za oceanem na ogół pociągają za sobą analogiczne zmiany także na europejskim rynku. Two Worlds II miało być wyjątkiem od tej reguły. Do tej pory europejscy wydawcy utrzymywali wszystkich w przekonaniu, że choć w Stanach Zjednoczonych gra ukaże się z kilkumiesięcznym poślizgiem, data jej debiutu w sklepach na Starym Kontynencie pozostaje bez zmian.

Zmiana terminu europejskiej premiery Two Worlds II - ilustracja #1

Wiemy już, że to nie prawda. Na premierę Two Worlds II w Europie poczekamy o przeszło dwa tygodnie dłużej, czyli do 9 listopada. Wyjątek stanowi jedynie Wielka Brytania, gdzie gra ukaże się dopiero po Bożym Narodzeniu.

Nie wnikając w przyczyny poślizgu, warto zwrócić uwagę na rozbieżne tłumaczenia wydawców. Firma SouthPeak, która wyda Two Worlds II m.in. na Wyspach i w Australii, twierdzi, że najbliższe tygodnie to okres obfitujący w premiery, a gra studia Reality Pump zasługuje, by zająć odpowiednio godne miejsce na sklepowych półkach. Z kolei Zuxxez, wydawca Two Worlds II w Europie, podkreśla, że tytuł jest to na tyle dobry, by stanąć w szranki z Fable III lub Call of Duty: Black Ops. Stąd też decyzja o listopadowej premierze i to w dniu, w którym ukaże się także wspomniane dzieło studia Treyarch.

Opóźnienie debiutu Two Worlds II w naszym kraju potwierdził również przedstawiciel firmy CD Projekt, która jest polskim dystrybutorem gry. Fanom czekającym na nowe przygody w krainie Antaloor wypada więc tylko uzbroić się w cierpliwość.