Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 grudnia 2015, 11:05

autor: Góral

Zimowa wyprzedaż na Steamie skrywa informacje o Half-Life 3?

W sieci pojawiły się kolejne plotki dotyczące Half-Life'a 3. Okazało się, że Valve droczy się z fanami za pomocą gry ARG, ukrytej w czeluściach Steama. Obecnie nie wiemy, o co w niej chodzi i równie dobrze może w ogóle nie być związana z wyczekiwaną produkcją, ale fakt faktem, chyba szykuje się jakaś niespodzianka. Chyba...

Czekamy dalej… - Zimowa wyprzedaż na Steamie skrywa informacje o Half-Life 3? - wiadomość - 2015-12-31
Czekamy dalej…

Zimowa wyprzedaż na platformie Steam trwa w najlepsze i oprócz promocji na tysiące produkcji, Valve przygotowało także kilka innych niespodzianek. Oprócz tych znanych wszem i wobec (karty i komiks) jest coś jeszcze – gra ARG (alternate reality game). Jeżeli wejdziecie na dowolną kartę produkcji, wpiszecie na klawiaturze słowo „SEARCH” i klikniecie Enter, to Waszym oczom ukaże się poniższe okienko:

Zimowa wyprzedaż na Steamie skrywa informacje o Half-Life 3? - ilustracja #2

Wykonując te czynności, znajdując się na stronie z grą Hitman: Codename 47, będziecie mogli wpisać hasło „94050999014715” (liczba wzięta z pierwszej strony wyprzedażowego komiksu). Zatwierdzając je Enterem doczekacie się następującego komunikatu:

Zimowa wyprzedaż na Steamie skrywa informacje o Half-Life 3? - ilustracja #3

Po wklejeniu widocznego powyżej tajemniczego kodu na końcu adresu komiksu, czyli http://store.steampowered.com/wintercomic/4f21ca7, pobierzecie krótki plik audio, w którym ktoś mówi:

„ I was on the right track, I could feel it. Tomorrow, I was going to search again.”

Co to wszystko oznacza? Nie wiadomo. Valve lubi się droczyć z graczami, a w sieci już krążą pogłoski, że chodzi o Half-Life 3. Oczywiście nie ma się co przywiązywać do tych plotek, jednak akurat z tą firmą nigdy nic nie wiadomo. Musimy poczekać na rozwinięcie sytuacji, a ciekawskich odsyłam na reddit.com/r/steamsaledetectives, gdzie dociekliwi fani pracują już nad rozwiązaniem zagadki.