Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 grudnia 2015, 11:10

Zupełnie nowy testament, Big Short - weekendowe premiery filmowe

Nowy filmowy rok zaczynamy od zestawu komedii. Zupełnie nowy testament pokaże nam mieszkającego w Brukseli Boga, zaś Big Short to prawdziwa historia finansowych malwersacji w lekko humorystycznym sosie. Zapraszam!

Zupełnie nowy testament

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Nie jest to (podobno) film aż tak obrazoburczy, jak by się wydawało po przeczytaniu opisu, ale i tak się o nim mówi. Zupełnie nowy testament to satyra na współczesność, komedia nie do końca oczywista, w której okazuje się, że Bóg mieszka na Ziemi, w Brukseli. Jest łysiejącym, starzejącym się mężem i ojcem, dla którego największą radością jest uprzykrzanie życia wiernym. Do tego nie jest wcale miły dla swojej żony i córki. Latorośl ma dość zachowań despotycznego ojca i wykrada hasło do boskiego komputera, dzięki któremu może sterować wszystkim. Zaczyna od wysłania ludziom dat ich śmierci, a potem... No cóż. Na pewno warto będzie to zobaczyć na własne oczy. Nominacji do Złotego Globu nie dostaje się za nic.

  1. Reżyseria: Jaco Van Dormael
  2. Tytuł oryginalny: Le tout nouveau testament
  3. Grają: Benoit Poelvoorde, Pili Groyne, Catherine Deneuve

Big Short

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Film oparty na faktach, całkiem poważny, choć nie brak w nim wielu powodów do (u)śmiechu, a za jego reżyserię odpowiada facet znany do tej pory głównie z durnowatych komedii (Legenda telewizji, Ricky Bobby, Bracia przyrodni). W Big Short dowiemy się, jak wyglądały kulisy światowego kryzysu finansowego w latach 2007-2010. Okaże się, że krętactwo, pomysł, malwersacje i dziwne pomysły zaledwie garstki mężczyzn było w stanie doprowadzić gospodarkę na skraj zapaści. Gratką dla kinomanów będzie obsada – tak wielu zdolnych i przystojnych facetów w wyjątkowo mało atrakcyjnych rolach dawno nie było. Zapowiada się ciekawie!

  1. Reżyseria: Adam McKay
  2. Grają: Ryan Gosling, Brad Pitt, Christian Bale, Steve Carell

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

  1. Fistaszki, wersja kinowa (animowany, pełnometrażowy film o Charlie'em Brownie i Snoopym),
  2. Słaba płeć? (polska komedia romantyczna, w której Olga Bołądź stawi czoła całemu zastęp[owi mężczyzn),
  3. Sekret w ich oczach (dreszczowiec w niezłej obsadzie – Eijofor, Roberts, Kidman: córka agentki FBI zostaje zamordowana i rozpoczyna się poszukiwanie sprawcy / remake filmu nagrodzonego w 2010 roku Oscarem za najlepszy film nieanglojęzyczny).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.