Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 13 lutego 2018, 10:27

autor: Czarny Wilk

Zdjęcia do drugiego sezonu Punishera rozpoczną się w tym miesiącu

Ledwie dwa miesiące temu potwierdzono, że serial Punisher doczeka się kolejnego sezonu, a już za kilkanaście dni rozpoczną się prace na jego planie. Daje to nadzieję na szybką premierę produkcji.

Choć ze względu na plany Disneya odnośnie uruchomienia własnej platformy streamingowej, Netflix nie stworzy już nowych seriali z superbohaterami Marvela, platforma coraz intensywniej eksploatuje już posiadane produkcje tego typu. Za niecały miesiąc zadebiutuje drugi sezon Jessiki Jones, trwają też prace nad kolejnymi seriami Daredevila, Iron Fista i Luke’a Cage’a, a jak informuje SpoilerTV, jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się zdjęcia do kontynuacji Punishera.

Frank Castle może powrócić nawet wcześniej niż sądziliśmy. - Zdjęcia do drugiego sezonu Punishera rozpoczną się w tym miesiącu - wiadomość - 2018-02-13
Frank Castle może powrócić nawet wcześniej niż sądziliśmy.

Według wspomnianego serwisu, prace na planie potwierdzonego dwa miesiące temu drugiego sezonu rozpoczną się już 26 lutego i potrwają do 20 lipca. To powinno dać producentom dość czasu na postprodukcję, by ewentualna premiera całej serii mogła nastąpić jeszcze w tym bądź na początku przyszłego roku. Nad projektem ponownie czuwać będzie Steve Lightfoot (Hannibal), natomiast w roli głównej znów zobaczymy Jona Bernthala (The Walking Dead, Wilk z Wall Street). Tajemnicą objęta pozostaje fabuła nowych odcinków.

Punisher jest szóstym netfliksowym serialem opartym na komiksach Marvela. Tytułowy bohater najpierw pojawił się w drugim sezonie Daredevila. Entuzjastyczne przyjęcie wśród fanów sprawiło, że producenci podjęli decyzję o stworzeniu oddzielnej produkcji skupionej już wyłącznie na postaci byłego żołnierza, który wypowiedział bezkompromisową wojnę przestępczości. Pierwszy sezon zadebiutował 6 listopada 2017 roku i spotkał się z umiarkowanie pozytywnym przyjęciem – w serwisie Rotten Tomatoes 62% recenzentów oceniło go pozytywnie. O ile aktorstwo, klimat i bezkompromisowa brutalność spotkały się z aprobatą krytyków, tak mniejsze wrażenie zrobiła fabuła, wypełniona zbyt wieloma dłużyznami.

  1. Netflix