Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lutego 2018, 10:15

autor: ElMundo

Gracz z najwyższym rankingiem w CoD: WWII nigdy nie użył broni palnej

Jeśli zastanawialiście się, jak poprawnie zdefiniować pojęcie „pro-gracza”, to właśnie macie możliwie najbardziej realny przykład, na którym możecie się oprzeć. Pewien gracz w Call of Duty: WWII zrobił coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się nieprawdopodobne.

Gracz z najwyższym rankingiem w CoD: WWII nigdy nie użył broni palnej - ilustracja #1

Zdobycie najwyższego rankingu sieciowego w popularnej produkcji to dla całej masy graczy swoisty „Święty Graal”. I choć osiągnięcie takiego wyniku to kombinacja doświadczenia, legendarnego „skilla” i całej masy wolnego czasu, to po latach pamięta się tylko o nielicznych rekordzistach. Miłośnik Call of Duty: WWII o nicku TheseKnivesOnly zrobił bez wątpienia wszystko, by zapisać się w annałach najnowszej odsłony tej popularnej serii strzelanin wojennych, stworzonej przez studio Sledgehammer Games.

Jest on bowiem pierwszym graczem, któremu udało się osiągnąć najwyższą rangę w rozgrywkach sieciowych – Master Prestige – bez wykorzystania broni palnej. Tak, nie musicie przecierać okularów ani regulować monitorów – ten koleś dokonał tego bez wystrzelenia choćby jednego naboju. TheseKnivesOnly ma na koncie około 32 000 zabójstw i wszystkich dokonał z wykorzystaniem bagnetu umieszczonego na lufie karabinu, rzucając nożem lub też korzystając z innych broni białych, ot – chociażby traktując przeciwników łopatą. Co ważne, jest to także jedyna osoba, która osiągnęła najwyższą rangę, biorąc pod uwagę także tych, którzy nie szczędzili ognia. Rekordzista postanowił udokumentować swoje dzieło za pośrednictwem okolicznościowego filmu na YouTube zawierającego najlepsze akcje – możecie zobaczyć go poniżej:

Zdobycie rangi Master Prestige to naprawdę nie jest bułka z masłem – wystarczy bowiem prześledzić drogę, jaką trzeba przebyć od samego dołu sieciowej hierarchii w Call of Duty: WWII, by przekonać się, że to ciężkie zadanie. Na początku konieczne jest osiągnięcie 55. poziomu w rozgrywkach – wtedy otrzymujemy rangę Prestige. Kiedy znajdujemy się już w tym trybie, to zdobycie kolejnych 55 poziomów skutkuje zdobyciem tej rangi na poziomie drugim. W sumie taką wspinaczkę powtarzamy aż 10 razy, co oznacza, że zdobycie Master Prestige wiąże się z uzyskaniem 605 poziomów doświadczenia w grze. Imponujące.

Co ciekawe, gracz o nicku TheseKnivesOnly (który jest także członkiem profesjonalnej ekipy e-sportowej KARNAGE) gra bez użycia broni palnej już od czasu Call of Duty: Black Ops wydanego w roku 2010, a inspirację dla niego stanowi pewien gracz, który podczas rozgrywki w trybie Search & Destroy używał wyłącznie tomahawka do eliminowania graczy chcących podłożyć bombę w jego bazie. Jak widać, to zdarzenie zaimponowało mu na tyle, że postanowił dokonać czegoś jeszcze bardziej niemożliwego. Co tu dużo mówić – udało się.

Jeśli zastanawiacie się, co też ciekawego będzie porabiał bohater tej wiadomości po osiągnięciu celu, to najlepszą odpowiedzią będzie zgrabny zwrot „nic odkrywczego”. Trzeba bowiem pamiętać, że uzyskanie rangi Master Prestige wiąże się z możliwością zdobycia kolejnego… tysiąca poziomów doświadczenia. I tak, zgadliście – on zamierza tego dokonać. Możecie więc być pewni, że za jakiś czas ponownie przeczytacie o tym szaleńcu – może za dwa, może za trzy lata, ale na pewno… kiedyś.

A najlepszym podsumowaniem tej historii niech będzie reakcja ekipy deweloperów, która na to nietuzinkowe osiągnięcie zareagowała dość wymownym GIF-em na Twitterze.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Call of Duty: WWII

Call of Duty: WWII