Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 listopada 2012, 15:05

autor: Aver

Zbiórka na Star Citizen pobiła rekord Project Eternity – jak dotąd zebrano ponad 4,5 miliona dolarów

Chris Roberts i twórcy gry Star Citizen jak dotychczas zebrali ponad 4,5 miliona dolarów na swój projekt. Dzięki hojności fanów pobito rekord Project Eternity, a w kosmicznym symulatorze pojawi się o wiele więcej nowych elementów. Do zakończenia zbiórki pozostało nieco ponad 28 godzin.

Grę Star Citizen napędza silnik Cry Engine 3 - Zbiórka na Star Citizen pobiła rekord Project Eternity – jak dotąd zebrano ponad 4,5 miliona dolarów - wiadomość - 2012-11-18
Grę Star Citizen napędza silnik Cry Engine 3
Star Citizen
  • Gatunek: space-sim;
  • Producent: Roberts Space Industries;
  • Platforma: PC;
  • Data premiery: 2014 rok.

Zaledwie trzy dni temu informowaliśmy, że społecznościowa zbiórka pieniędzy na projekt Star Citizen przekroczyła barierę 3,5 miliona. Obecnie mamy już do czynienia z 4,5 milionami dolarów. Czyni to z gry Chrisa Robertsa i studia Robers Space Industries najpopularniejszy tytuł wspierany przez graczy – wcześniej był nim erpeg Project Eternity deweloperów z Obsidian Entertainement, któremu udało się uzyskać łącznie 4,1 miliona dolarów.

Zbiórka na Star Citizen prowadzona jest równolegle na oficjalnej stronie studia Chrisa Robertsa i platformie Kickstarter. Jakie nowe funkcje odblokowali gracze w ciągu ostatnich trzech dni?

Przekroczenie progu 4 milionów dolarów oznacza, że gra otrzyma narzędzia moderskie, kampania szwadronu 42 będzie liczyć 45 misji (więcej niż pierwszy tytuł z serii Wing Commander), a świat rozrośnie się do 50 systemów gwiezdnych, które odwiedzimy w nowym statku – Drake Cutlass. Ponadto społeczność uzyska dostęp do częstszych aktualizacji z produkcji gry oraz comiesięcznych nagrań wideo, opisujących proces deweloperski.

Obrazek koncepcyjny statku Drake Cutlass - Zbiórka na Star Citizen pobiła rekord Project Eternity – jak dotąd zebrano ponad 4,5 miliona dolarów - wiadomość - 2012-11-18
Obrazek koncepcyjny statku Drake Cutlass

Suma 4,5 miliona dolarów jest równoznaczna z tym, że Star Citizen powiększy się o kolejne 10 systemów gwiezdnych, trzy nowe statki i dwa dodatkowe rodzaje baz. W grze zobaczymy również kolejną rasę obcych oraz bardziej realistyczny system symulacji.

Zbiórka zakończy się jutro o godzinie 20:00 czasu polskiego. Na ostatnie 24 godziny twórcy przewidzieli opublikowanie nowych materiałów z gry (niedawno mogliśmy się zapoznać z filmem z wczesnej wersji tytułu), jak również transmisję na żywo z siedziby studia w Austin w stanie Teksas, podczas której Roberts i jego współpracownicy zorganizują serię konkursów oraz będą odpowiadać na pytania fanów.

W przypadku zebrania 5 milionów dolarów kampania szwadronu 42 zyska 5 dodatkowych misji, liczba systemów gwiezdnych wzrośnie do 70, pojawi się jedna nowa baza, głosy głównym postaciom użyczą sławni aktorzy, powstanie specjalna aplikacja mobilna, filmy z procesu produkcji będą częstsze, a Chris Roberts raz w miesiącu spotka się ze społecznościa fanów. W końcu, osiągnięcie progu 5,5 miliona dolarów będzie równoznaczne z dodaniem grywalnej wersji lotniskowca klasy Bengal, będącego „niesamowitą bazą” dla klanów, szwadronów i gildii.

Szkic burty lotniskowca Bengal - Zbiórka na Star Citizen pobiła rekord Project Eternity – jak dotąd zebrano ponad 4,5 miliona dolarów - wiadomość - 2012-11-18
Szkic burty lotniskowca Bengal

Premiera Star Citizen planowana jest na 2014 rok na PC.