Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 sierpnia 2010, 09:14

autor: Jiker

Zawartość europejskiej edycji kolekcjonerskiej Enslaved: Odyssey to the West

Firma Namco Bandai ujawniła zawartość kolekcjonerskiej edycji gry Enslaved: Odyssey to the West, która wyląduje na półkach europejskich sklepów w dniu premiery pełnej wersji najnowszego dzieła studia Ninja Theory (Heavenly Sword).

Firma Namco Bandai ujawniła zawartość kolekcjonerskiej edycji gry Enslaved: Odyssey to the West, która wyląduje na półkach europejskich sklepów w dniu premiery pełnej wersji najnowszego dzieła studia Ninja Theory (znanego z opracowania Heavenly Sword).

Zawartość europejskiej edycji kolekcjonerskiej Enslaved: Odyssey to the West - ilustracja #1

W skład specjalnego wydawnictwa wejdzie ścieżka dźwiękowa zapisana na płycie CD, a także album z grafikami. Szczególnie ciekawie zapowiada się drugi z dodatków. Z uwagi na to, że Enslaved cechuje się niesamowitym designem, możliwość uzyskania wglądu do szkiców, grafik i projektów będzie nie lada gratką dla osób zainteresowanych tego typu twórczością.

Opisana wyżej edycja kolekcjonerska Enslaved będzie publikacją przeznaczoną wyłącznie na rynek europejski. Szkoda jedynie, że w zestawie nie znalazła się figurka Monkey’a lub Trip, czyli głównych bohaterów gry. Stanowiłaby ona doskonałe uzupełnienie kolekcji.

Zawartość europejskiej edycji kolekcjonerskiej Enslaved: Odyssey to the West - ilustracja #2

Enslaved: Odyssey to the West trafi do sprzedaży w Europie 8 października bieżącego roku. Produkcja będzie dostępna w wersjach na Xboksa 360, a także PlayStation 3. Prace nad nią zostały oficjalnie ukończone na przełomie maja i czerwca. Od tego czasu koncern Namco Bandai przygotowuje się do wielkiej akcji promocyjnej, mającej na celu zwiększenie świadomości marki wśród graczy. Jednym z jej etapów będzie udostępnienie dema, które trafi do oferty serwisów Xbox Live i PlayStation Network przed debiutem pełnej wersji Enslaved.

Akcja Enslaved osadzona zostanie w okolicach 2150 roku. W grze przeniesiemy się na Ziemię opanowaną przez roboty, które pokonały ludzkość w wielkiej wojnie i aktualnie zajmują się eksterminacją niedobitków. Główny bohater gry, zwinny i silny Monkey, zostanie podstępem zmuszony do współpracy przez przebiegłą Trip. Dwójka nie darzących się sympatią osób będzie więc skazana na działanie w jednej drużynie i zmierzenie się z kolejnymi zagrożeniami. W przyszłości, po premierze gry, twórcy będą ją regularnie rozbudowywać, udostępniając poboczne historie w formie singleplayerowych dodatków DLC.