Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2012, 13:37

autor: Sarge

Zaskakujący kompan Sheparda w dodatku DLC do gry Mass Effect 3

Jeszcze przed premierą gry Mass Effect 3 firma BioWare zapowiedziała dodatek DLC do tej produkcji. Rozszerzenie From Ashes wprowadzi zaskakującego kompana Sheparda do kampanii dla jednego gracza.

Firma BioWare potwierdziła istnienie pierwszego, premierowego dodatku DLC do gry Mass Effect 3. Stało się to niedługo po tym jak jego strona katalogowa przypadkowo pojawiła się na łamach serwisu Xbox.com. Ogłoszono również, że użytkownicy PlayStation Network mogą składać przedpremierowe zamówienia na cyfrową edycję Mass Effect 3.

Opis dodatku DLC From Ashes [spoiler]

Opis ujawnionego rozszerzenia From Ashes zawiera spoiler, co powinny mieć na uwadze osoby wrażliwe na tego typu przecieki. Na stronie Xbox.com można było przeczytać, że DLC pozwoli przyłączyć do drużyny Sheparda przedstawiciela rasy Protean, która w świecie gry dotychczas uznawana była za wymarłą. Obecność jej reprezentanta w dodatku zapowiada nagły zwrot w tej sprawie.

Zaskakujący kompan Sheparda w dodatku DLC do gry Mass Effect 3 - ilustracja #1

Co prawda BioWare potwierdziło istnienie DLC, to jednak nie odniosło się w żaden sposób do opisanych na serwisie Xbox.com rewelacji, co może sugerować, że twórcy nie chcą jeszcze ujawniać zawartości dodatku. Jeśli jednak powyższy opis znajdzie potwierdzenie w rzeczywistości, to najwyraźniej czeka nas sporo niespodzianek fabularnych w końcowym produkcie. Gracze już teraz mają żal do dewelopera, że możliwość współpracy z rasą Protean ogranicza jedynie do nabywców DLC.

Rozszerzenie From Ashes będzie dostępne bez dodatkowych opłat dla posiadaczy Edycji Kolekcjonerskiej. Z usuniętego wpisu w serwisie Xbox.com wynika, że pozostali posiadacze Xboksa 360 zapłacą 800 punktów Microsoftu. Oznaczałoby to, że użytkownicy PlayStation 3 oraz PC powinni liczyć się z wydatkiem rzędu 36 złotych. Na oficjalne stanowisko wydawcy w tej sprawie musimy jeszcze poczekać.

Wszystko wskazuje na to, że dodatek From Ashes jest tą samą zawartością DLC, którą kilkanaście dni temu za 10 dolarów zakupił jeden z klientów sklepu GameStop. Wtedy rozszerzenie występowało pod nazwą From Dust i szybko zostało usunięte z witryny. Trudno przypuszczać, by była to tylko zbieżność nazw i ceny.

Zaskakujący kompan Sheparda w dodatku DLC do gry Mass Effect 3 - ilustracja #2

Pre-order cyfrowej wersji na PlayStation Network

Amerykańscy posiadacze PlayStation 3 wraz z najnowszą aktualizacją PlayStation Store mogą złożyć przedpremierowe zamówienie na cyfrową wersję gry Mass Effect 3. Dzięki temu dostaną ją w dniu premiery w Stanach Zjednoczonych (6 marca), wzbogaconą o dwa bonusy. Będzie to karabin M55 Argus oraz graficzny motyw do interfejsu konsoli. Nie wiadomo, czy podobną promocją objęci zostaną także Europejczycy.

Mass Effect 3 zadebiutuje 9 marca 2012 roku w Europie. Gra ukaże się na pecetach, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W naszym kraju zostanie wydana przez firmę Electronic Arts Polska w polskiej kinowej wersji językowej (napisy). Obecnie w usługach Origin, PlayStation Network oraz Xbox Live dostępne jest demo tego tytułu.