Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 kwietnia 2014, 09:59

Zapowiedziano Skylanders Trap Team

Zapowiedziano grę Skylanders Trap Team, czyli czwartą odsłonę popularnego cyklu firmy Activision. Tym razem zabawa obracać się ma wokół polowania na arcyłotrów, których po schwytaniu będziemy mogli przywoływać jako sojuszników.

Firma Activision zapowiedziała Skylanders Trap Team, czyli czwartą odsłonę szalenie popularnej serii, która do tej pory wygenerowała ponad 2 mld dolarów przychodu. Produkcja zmierza na konsole Xbox 360, Xbox One, PlayStation 3, PlayStation 4, Wii, Wii U oraz 3DS, a europejska premiera zaplanowana została na 10 października tego roku. Tytuł ma odświeżyć formułę serii i zaoferuje sporo nowych rozwiązań, z których najważniejszym będzie możliwość zastawiania pułapek na wrogów, aby po schwytaniu przekabacić ich na naszą stronę. W pudełku z zestawem startowym znajdziemy służącą do tego zabawkę nazwaną Traptanium Portal, dwie pułapki oraz jedną figurkę postaci. Amerykanie za wszystko to zapłacą 74,99 dolary.

Fabuła obracać się będzie wokół knowań głównego czarnego charakteru serii, czyli Kaosa, który odkrył lokalizację legendarnego więzienia Cloudcracker. Nie namyślając się długo, wysadził on jego mury w powietrze, wypuszczając tym samym na wolność najniebezpieczniejszych arcyłotrów w krainie. Zadaniem graczy będzie oczywiście pokonanie i ponowne uwiezienie zbiegów.

Skylanders Trap Team będzie kompatybilne ze wszystkimi 175 figurkami wypuszczonymi do wcześniejszych odsłon cyklu i tradycyjnie postawienie zabawki na portalu umożliwi przeniesienie jej do wirtualnego świata. Jednocześnie po wytropieniu kryminalisty oraz odniesieniu zwycięstwa nad nim gracze będą mogli włożyć mającą postać plastykowego kryształu pułapkę do odpowiedniej dziurki w portalu i w ten sposób schwytać przeciwnika.

W sumie w grze znajdziemy 40 arcyłotrów i jeden kryształ pomieści tylko pojedynczego potwora. Na szczęście będziemy mogli także chwytać ich do wirtualnych pułapek, więc chcący ukończyć kampanię gracze nie zostaną zmuszeniu do zakupu kilkudziesięciu plastikowych akcesoriów. Pojmanych wrogów będziemy mogli przywołać w trakcie walki jako sojuszników i podobnie jak bohaterowie mają oni z czasem zdobywać doświadczenie oraz uczyć się nowych umiejętności.

Ponadto autorzy planują poszerzenie galerii samych Skylanderów o dodatkowych sześćdziesiąt figurek. Podczas rozgrywki będziemy mogli błyskawicznie przełączać się między bohaterem a przywołanym arcyłotrem. Dodatkową atrakcją ma być tryb multiplayer dla dwóch graczy.

  1. Skylanders - oficjalna strona serii