Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 kwietnia 2014, 10:11

Niesamowity Spider-Man 2, Brick Mansions - weekendowe premiery filmowe

Ostatni weekend kwietnia przynosi aż 9 kinowych premier. 25.04 do polskich kin wchodzi druga część nowej trylogii o Spider-Manie, Imigrantka z silnym polskim wątkiem oraz remake francuskiego filmu 13. dzielnica. Znajdziecie coś dla siebie?

Niesamowity Spider-Man 2

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

Nowy odcinek przygód człowieka pająka rzuci przeciwko Spider-Manowi aż trzech oponentów, choć głównym złoczyńcą w sequelu jest tylko Electro, grany przez Jamie'ego Foxxa. Peter Parker będzie musiał odkryć tajemnice z przeszłości, ocalić Nowy Jork i pogodzić swoje superbohaterskie obowiązki z byciem dobrym chłopakiem dla Gwen Stacy. Za kamerą ponownie stanął Marc Webb, a pierwsze recenzje dają nadzieję na naprawdę solidne widowisko, które zapewni rozrywkę na godziwym poziomie. Szczególnie, że od sukcesu tego filmu zależą losy kolejnych opowieści ze świata „pająka”, w tym dwóch spin-offów opowiadających o Venomie i Sinister Six.

 1. Tytuł oryginalny: The Amazing Spider-Man 2
 2. Reżyseria: Marc Webb
 3. Grają: Andrew Garfield, Emma Stone, Jamie Foxx, Dane DeHaan

Imigrantka

Źródło: www.facebook.com/pages/Best-Film/148193838847
Źródło: www.facebook.com/pages/Best-Film/148193838847

Aby zagrać główną rolę w Imigrantce, Marion Cotillard musiała nauczyć się języka polskiego. Jej bohaterka, Ewa, przyjeżdża do Nowego Jorku wraz z chorą siostrą w poszukiwaniu lepszego życia. Prawidła dramatu wymagają, by wszystko wzięło w łeb – siostra zostaje poddana kwarantannie, a rzucona na głębokie wody Manhattanu Ewa szybko zostaje przedstawiona brudnemu półświatkowi i podejrzanym typom. Na jej losie zaważą działania dwóch mężczyzn – podejrzanego Brunona, opiekuna i niemalże alfonsa, oraz jego tajemniczego kuzyna, Orlando. Opinie film zbiera różne, ale być może aktorski talent obsady przyciągnie widzów do kin.

 1. Tytuł oryginalny: The Immigrant
 2. Reżyseria: James Gray
 3. Grają: Marion Cotillard, Jeremy Renner, Joaquin Phoenix

Brick Mansions: Najlepszy z najlepszych

Źródło: lubiekino.pl
Źródło: lubiekino.pl

Trzecia duża propozycja w kwietniu to jeden z ostatnich filmów z Paulem Walkerem w roli głównej. Brick Mansions są bardzo wiernym remake'iem udanego francuskiego filmu sensacyjnego 13. dzielnica, dla wielu więc okaże się to film zupełnie bezcelowy. Jeśli jednak wolicie język angielski od francuskiego, rozważcie Najlepszego z najlepszych, szczególnie, że gibki i zwinny David Belle, znany z oryginału, pręży swoje muskuły także tutaj. Akcja filmu dzieje się w Detroit, a fabuła koncentruje się na misji młodego policjanta, który ma zaledwie dobę na odszukanie skradzionej broni nuklearnej. W tym celu musi udać się do tytułowego, bardzo niebezpiecznego getta. Będzie dużo biegania, skakania i kaskaderki. Zainteresowani?

 1. Tytuł oryginalny: Brick Mansions
 2. Reżyseria: Camille Delamarre
 3. Grają: Paul Walker, David Belle, RZA

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Inna kobieta (komedia o kochance, która jest zdradzana przez swojego żonatego przyjaciela),
 2. Camille Claudel (francuski dramat o rzeźbiarce zamkniętej w ośrodku dla umysłowo chorych),
 3. Oh, Boy! (młody człowiek rzuca studia i szuka własnej drogi we współczesnym Berlinie),
 4. Medicus (przygody młodego, żydowskiego medyka w dalekiej Arabii),
 5. Amazonia. Przygody małpki Sai (animacja o nieprzystosowanej do życia w dziczy małpce, która ląduje w dżungli),
 6. Salvo. Ocalony (nagrodzony w Cannes romans kryminalny dziejący się na Sycylii).

A za tydzień, z racji majówki, nie ma żadnych kinowych premier, więc zapraszam 8 maja na pierwszy zestaw gorących letnich przebojów.