Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 października 2011, 09:52

Zapowiedziano pierwszy dodatek do gry Victoria II

Mamy dobre wieści dla fanów gry strategicznej Victoria II. Firma Paradox Interactive właśnie zapowiedziała pierwszy dodatek do tej produkcji.

Seria Victoria znajduje się odrobinę w cieniu bardziej popularnych marek firmy Paradox Interactive, takich jak Europa Universalis czy Hearts of Iron. Mimo to udało jej się zgromadzić wokół siebie sporą grupę oddanych fanów, których powinna ucieszyć wiadomość, że na początku przyszłego roku druga odsłona cyklu doczeka się pierwszego rozszerzenia. Dodatek Victoria II: A House Divided skoncentruje się na amerykańskiej wojnie secesyjnej

Zapowiedziano pierwszy dodatek do gry Victoria II - ilustracja #1

Rozszerzenie wzbogaci podstawową grę o nowy scenariusz, który rozpocznie się 1 lipca 1861 roku, czyli już po rozpoczęciu wojny secesyjnej, ale wciąż przed pierwszymi poważnymi bitwami. Oczywiście zabawa będzie kontynuowana również po zakończeniu tego konfliktu. Zajmiemy się wtedy przekształceniem Stanów Zjednoczonych w prawdziwe mocarstwo, mogące konkurować jak równy z równym z największymi europejskimi potęgami tamtych czasów. Konieczne będzie zadbanie o rozwój gospodarczy i naukowy. Nie obędzie się też bez rozbudowy infrastruktury na terenie Stanów Zjednoczonych, a opłacalne okaże się często również stawianie fabryk w innych krajach.

Victoria II: A House Divided prócz nowego scenariusza zaoferuje sporo innych zmian w mechanice zabawy. Dodatek mocno rozbuduje obecny w wersji podstawowej system polityczny, wzbogacając go m.in. o możliwość stosowania nowych typów reform oraz programów społecznych. Odniesienie sukcesu utrudnią ruchy narodowe, które niezdławione mogą doprowadzić do rewolucji. Autorzy obiecują też wiele ulepszeń interfejsu.

Dodatek trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku i do działania wymagać będzie posiadania podstawowej wersji gry Victoria II.