Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2014, 07:10

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Never Alone, platformówkę opartą na wierzeniach ludów arktycznych

Studio Upper One Games ujawniło platformówkę Never Alone, opartą na legendach plemion Inuitów. Produkcja zmierza na pecety oraz konsole nowej generacji.

W Never Alone zagramy jesienią. - Zapowiedziano Never Alone, platformówkę opartą na wierzeniach ludów arktycznych - wiadomość - 2014-05-09
W Never Alone zagramy jesienią.

Niezależne studio Upper One Games zapowiedziało Never Alone, czyli platformówkę z silnymi elementami gier logicznych, która oparta zostanie na wierzeniach ludowych plemion Inuitów. Zespół dobrze nadaje się do zrealizowania tej tematyki, gdyż jego siedziba znajduje się w Anchorage, czyli największym mieście stanu Alaska. Produkcja powstaje z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Na razie autorzy nie są jeszcze gotowi podać dokładnej daty premiery i zamiast tego ograniczyli się do stwierdzenia, że nastąpi ona jesienią. Poinformowali za to, że projekt sprzedawany będzie w dystrybucji cyfrowej w cenie około 15 dolarów.

Aby zadbać o wierność tradycjom ludowym studio Upper One Games zaangażowało jako konsultantów członków współczesnych starszyzn plemiennych, jak również potomków Inuitów specjalizujących się w opowiadaniu tego typu historii.

W Never Alone wcielimy się w młodą dziewczynę z plemienia Inupiaq, której podczas podróży przez pokryte śniegiem krainy towarzyszyć będzie biały lis. Bohaterka uda się na wyprawę z misją uratowania własnego ludu i powstrzymania nadejścia wiecznej zamieci śnieżnej. Kampania podzielona zostanie na osiem rozdziałów. W trakcie zabawy napotkamy wiele istot zaczerpniętych z legend Inuitów, takich jak Ludzi Nieba, Toczące się Głowy czy Człowieka Zamieci.

Pod względem rozgrywki Never Alone ma być platformówką, która przetestuje zarówno zręczność, jak i spryt graczy. Podczas zabawy będziemy podróżowali przez rozległe poziomy, unikali pułapek, walczyli z przeciwnikami i rozwiązywali pomysłowe zagadki logiczne. Kluczową rolę odegra przełączanie się między dziewczynką i jej lisem. Każda z tych postaci posiadać ma unikalny zestaw umiejętności, których wykorzystanie okaże się niezbędne do pokonania większości łamigłówek.

Poza kampanią dla pojedynczego gracza dostępny będzie również kooperacyjny tryb multiplayer, w którym jedna osoba pokieruje dziewczynką, a druga wcieli się w lisa. Podczas tego typu zabawy zagadki i wyzwania zostaną zmodyfikowane, tak aby zapewnić odpowiednią rozrywkę obu użytkownikom. Never Alone wykonane zostanie w pełnym 3D, ale same mechanizmy rozgrywki pozostaną dwuwymiarowe. Przygodom towarzyszyć ma oczywiście ścieżka dźwiękowa oparta na tradycyjnej muzyce Inuitów. Również narracja audio prowadzona będzie w języku tych ludów z angielskimi napisami.

  1. Never Alone – oficjalna strona gry