Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2013, 10:50

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Monster Hunter Online - grę MMO na CryEngine 3

Zapowiedziano pecetowe MMO Monster Hunter Online. Gra wykorzysta silnik CryEngine 3 i oparta zostanie na tych samych rozwiązaniach, co konsolowe odsłony serii.

Firmy Tencent i Capcom zapowiedziały Monster Hunter Online. Celem gry jest przeniesienie mechaniki znanej w konsolowych odsłon serii do formatu MMO. Produkcję napędza silnik CryEngine 3 i wykorzysta ona model darmowy z mikropłatnościami. Obecnie w planach jest jedynie wersja pecetowa.

Tak jak konsolowe pierwowzory, Monster Hunter Online będzie grą akcji, w której wcielimy się w łowców potworów. Walka ma być zręcznościowa, więc większą rolę odegrają umiejętności samych graczy niż charakterystyki ich postaci. Nacisk położony zostanie na ścisłą współpracę z kolegami z drużyny. Wiele bestii będzie tak potężnych, że samotne ich pokonanie ma graniczyć z niemożliwością.

Zabawa skoncentruje się na bitwach z wielkimi bestiami. - Zapowiedziano Monster Hunter Online - grę MMO na CryEngine 3 - wiadomość - 2013-04-19
Zabawa skoncentruje się na bitwach z wielkimi bestiami.

Akcja toczyć się będzie na nowym kontynencie, w którym poza dzikimi terenami znajdzie się również wiele wiosek i miast. W grze zmierzymy się zarówno z nowymi potworami, jak i bestiami znanymi z poprzednich odsłon serii. Nowoczesny silnik umożliwi autorom wprowadzenie destrukcji otoczenia. Niektóre monstra będą nawet w stanie wyrwać drzewo i posłużyć się nim jako maczugą lub cisnąć w bohaterów kawałkiem zburzonego budynku. Ponadto bronie łowców będą w stanie zostawiać blizny na ciałach potworów.

Bohaterowie poza tradycyjnymi zręcznościowymi atakami otrzymają również aktywowane ręcznie potężne umiejętności specjalne. Nie zdominują one jednak rozgrywki jak w typowych MMORPG-ach i używane będą sporadycznie. Gracze będą mogli łączyć te umiejętności w drużynowe kombosy.

Projekt powstaje we ścisłej współpracy wewnętrznych zespołów firm Benzen i Capcom. Głównym producentem gry jest Yoshinori Ono, który pełnił tę samą rolę przy Street Fighter IV. Pierwsza faza beta testów Monster Hunter Online ma ruszyć latem tego roku. Nie wiemy jeszcze na kiedy planowana jest premiera pełnej wersji.

Zapowiedziano Monster Hunter Online - grę MMO na CryEngine 3 - ilustracja #2 Monster Hunter Online to nie pierwsza adaptacja MMO serii. W 2007 roku firma Capcom wydała na pecety Monster Hunter Frontier. Trzy lata później ukazała się konwersja na konsolę Xbox 360. Niestety, żadna z tych edycji nigdy nie opuściła granic Japonii.

Zapowiedziano Monster Hunter Online - grę MMO na CryEngine 3 - ilustracja #3
Zapowiedziano Monster Hunter Online - grę MMO na CryEngine 3 - ilustracja #4
Zapowiedziano Monster Hunter Online - grę MMO na CryEngine 3 - ilustracja #5
Zapowiedziano Monster Hunter Online - grę MMO na CryEngine 3 - ilustracja #6
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Monster Hunter Online

Monster Hunter Online