Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2012, 11:12

autor: Michał "Muninn" Kowalski

Zapowiedziano grę na podstawie serialu animowanego Young Justice

Firma Little Orbit ogłosiła rozpoczęcie prac nad grą inspirowaną serialem animowanym emitowanym przez Cartoon Network. Twórcy zapowiadają Young Justice: Legacy jako RPG akcji z trybem multiplayer.

Firma Little Orbit, wydawca gier koncentrujący się na tworzeniu produktów przeznaczonych dla całej rodziny, ogłosił podpisanie umowy z koncernem Warner Bros. Interactive Entertainment na przeniesienie w świat cyfrowej rozrywki animowanego serialu Young Justice. Termin ukazania się gry wyznaczono na początek roku 2013.

Zapowiedziano grę na podstawie serialu animowanego Young Justice  - ilustracja #1

Young Justice: Legacy przyjmie formę gry RPG z dużą ilością akcji; zawierać także będzie multiplayer w wersji zarówno online, jak i offline (kilku graczy przy jednej konsoli, możliwość gry z botami). Fabuła zostanie umiejscowiona pomiędzy pierwszym a drugim sezonem serialu emitowanego przez Cartoon Network, a udział w jej konstruowaniu będą mieli Greg Weisman i Brandon Vietti, twórcy wspomnianej kreskówki. Z kształtu oficjalnej strony internetowej gry można wywnioskować, że producenci planują stworzenie 12 grywalnych bohaterów i 12 przeciwników do pokonania.

Matthew Scott, prezes Little Orbit, zaznacza w swoim oświadczeniu prasowym, że nie chodzi tylko o stworzenie ciekawego, dobrze wykonanego produktu, ale także o powiązanie go z uniwersum DC, przedstawianym w serialach i komiksach:

Zapowiedziano grę na podstawie serialu animowanego Young Justice  - ilustracja #2Serial [Young Justice] to wspaniałe połączenie przekonującej fabuły, dowcipnego humoru, ikonicznej kreski i ekscytującej akcji (...) Nowa gra video [Young Justice: Legacy] zawierać będzie mnóstwo ciekawych opcji i dużą liczbę grywalnych bohaterów. Naszym głównym celem jest stworzenie unikatowego dzieła, które pasować będzie idealnie do świata serialu animowanego, a dodatkowo zaoferuje nowy sposób interakcji z bohaterami popularnych komiksów DC.

Young Justice to serial animowany opierający się na przygodach dawnych pomocników (Robina, Miss Martian, Aqualada, Kid Flasha, Artemis, Superboy’a) znanych superbohaterów. Herosi działają obecnie w organizacji Justice League, natomiast ich młodsi przyjaciele – w zespole Young Justice. Kreskówka została po raz pierwszy wyemitowana 26 listopada 2010 roku, a od 1 stycznia 2011 na stale gości w ramówce Cartoon Network. Serial nie jest wyświetlany przez polski CN.

Gra przeznaczona jest na PlayStation 3, Xboksa 360, Nintendo Wii i Nintendo DS.