Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2021, 17:00

Zapowiedziano darmowe DLC do Farming Simulator 22

Studio GIANTS Software ogłosiło, że wiosną przyszłego roku Farming Simulator 22 otrzyma rozszerzenie, zatytułowane Rolnictwo Precyzyjne. Będzie ono darmowe dla wszystkich posiadaczy produkcji.

W SKRÓCIE
  1. Wiosną przyszłego roku gra Farming Simulator 22 otrzyma DLC Projekt Rolnictwa Precyzyjnego.
  2. Będzie ono darmowe dla wszystkich posiadaczy gry.
  3. Sam Farming Simulator 22 ukaże się 22 listopada na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X/S.

W 2020 roku firma John Deere we współpracy z EIT Food wystartowała z Projektem Rolnictwa Precyzyjnego. Jego nazwa nawiązuje do znanego już od lat 70. ubiegłego wieku systemu gospodarowania dużymi połaciami terenu opartego w dużej mierze na gromadzeniu i przetwarzaniu różnego rodzaju danych o charakterze przestrzennym za pomocą nowoczesnej technologii (na przykład danych z satelity), co pozwala na bardziej efektywne, oszczędne i przyjazne środowisku uprawianie roli. Opis ten z pewnością może działać na wyobraźnię rolników. Mowa tu też o tych wirtualnych, którzy z Projektem Rolnictwa Precyzyjnego mieli okazję już się spotkać pod koniec ubiegłego roku przy okazji rozszerzenia Precision Farming do gry Farming Simulator 19. Dziś studio GIANTS Software poinformowało, że owo DLC powróci w ulepszonej formie, tym razem do nadchodzącego Farming Simulator 22.

Zapowiedziano darmowe DLC do Farming Simulator 22 - ilustracja #1
Projekt Rolnictwa Precyzyjnego ma pomóc unowocześnić wirtualne farmy graczy.

Zgodnie z oficjalnym komunikatem, w dodatku Projekt Rolnictwa Precyzyjnego znajdzie się między innymi zaawansowana technologia czujników optycznych – dzięki ich zastosowaniu można zwiększać wydajność upraw. Umożliwią one także ograniczenie wykorzystania nawozów sztucznych i naturalnych, co zmniejszy wpływ na środowisko. Ponadto w zapowiedzianym DLC nie zabraknie też znanych już z rozszerzenia do Farming Simulator 19 pobierania próbek gleby oraz analiz ekonomicznych.

DLC Projekt Rolnictwa Precyzyjnego do gry Farming Simulator 22 ukaże się wiosną przyszłego roku. Będzie ono darmowe dla wszystkich posiadaczy tytułu. Więcej szczegółów na jego temat zostanie podanych podczas imprezy FarmCon, która odbędzie się w dniach 21–23 lipca.

Sam Farming Simulator 22 będzie miał swoją premierą 22 listopada tego roku. Tytuł zmierza na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksa One oraz Xboksa Series X/S. Na wszystkich tych platformach będzie posiadał polską wersję językową.

  1. Oficjalna strona serii Farming Simulator
E3 2021