Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 sierpnia 2015, 11:10

Zapowiedziano Bridge Constructor Stunts - nietypową odsłonę popularnej serii

Firma Headup Games i studio Clockstone zapowiedziały Bridge Constructor Stunts, czyli nietypową odsłonę popularnej serii, która połączy tradycyjne dla marki elementy budowlane z popisami kaskaderskimi znanymi z serii Trials czy Joe Danger.

Firma Headup Games i studio Clockstone odniosły wielki sukces dzięki serii Bridge Constructor, która do tej pory sprzedała się w kilku milionach egzemplarzy. Teraz duet zapowiedział Bridge Constructor Stunts, czyli nową mobilną odsłonę marki, która mocno odbiega od tego, do czego przyzwyczaiły nas poprzednie części.

Po małej wyciecze w przeszłość, do okresu średniowiecza w Bridge Constructor Medieval, autorzy postanowili powrócić do czasów współczesnych. Tradycyjnie zajmiemy się budowaniem mostów, ale ich przeznaczenie i charakter będą tym razem inne. W standardowych odsłonach serii rozgrywka toczyła się w spokojnym i metodycznym tempie, a naszym zadaniem było tworzenie budowli, które są w stanie obsłużyć normalny ruch. Natomiast tym razem będziemy musieli budować szalone tory, które umożliwią pędzącym przez nie pojazdom wykonywanie absurdalnie niebezpiecznych manewrów i ewolucji powietrznych, a wszystko w ocelu omijania przeszkód i pułapek oraz dojechania do mety w jednym kawałku.

Grafika zostanie wykonana w pełnym 3D, ale mechanizmy zabawy będą dwuwymiarowe i wszystkie maszyny mają pruć w prawą stronę ekranu. Co ciekawe, nasza rola nie ograniczy się do zadań budowlanych. Po tym jak zakończymy konstruowanie toru samodzielnie pokierujemy pojazdem, korzystając z hamulca, gazu oraz opcji przechylania maszyny w trakcie lotu. W sumie więc otrzymamy coś, co można określić mianem hybrydy Bridge Constructor i serii Trials.

Edytor służący do budowy oparty zostanie na tych samych fundamentach, co w poprzednich częściach, ale będzie on trochę uproszczony, tak aby przyśpieszyć zabawę. Rozgrywką tradycyjnie rządzić ma realistyczny silnik fizyczny, obliczający wytrzymałość postawionych obiektów oraz zachowanie pojazdów podczas jazdy.

Bridge Constructor Stunts zmierza na urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Na razie autorzy nie są gotowi podać konkretnej daty premiery i obiecali jedynie, że nastąpi ona jeszcze w tym roku.