Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 sierpnia 2015, 11:25

autor: Meehow

Dragon Age: Inkwizycja – dzisiaj premiera dodatku Zstąpienie

Dzisiaj premiera drugiego fabularnego dodatku do gry Dragon Age: Inkwizycja – Zstąpienie, w którym po raz kolejny udamy się na niezwykle niebezpieczne Głębokie Ścieżki.

Dzisiaj odbędzie się premiera drugiego fabularnego dodatku do Dragon Age: Inkwizycja – trzeciej odsłony serii Dragon Age i Gry roku 2014 według czytelników serwisu gry-online.pl. Zstąpienie, bo tak brzmi jego tytuł, daje graczom kolejną szansę na odwiedzenie niezwykle niebezpiecznych Głębokich Ścieżek, niegdyś wielkiego komunikacyjnego osiągnięcia krasnoludzkiego imperium, a obecnie siedliska mniej lub bardziej strasznych mrocznych pomiotów. Zadaniem Inkwizycji w rzeczonym DLC jest zbadanie przyczyn tajemniczych trzęsień ziemi, jakie nawiedzają królestwa Thedas. W czasie misji Inkwizytor i jego towarzysze broni spotkają nowe postaci, lepiej poznają historię krasnoludów, a także zdobędą wielkie łupy. Zstąpienie zadebiutuje jednocześnie na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Użytkownicy platform past-genowych, tj. PlayStation 3 i Xboksa 360, muszą obejść się smakiem, bowiem BioWare zrezygnowało ze wzbogacania ich wersji dodatkową zawartością. Według informacji udzielonych na oficjalnym profilu Dragon Age w serwisie Twitter, rozszerzenie będzie kosztowało 15 dolarów, czyli około 58 złotych według aktualnego kursu walut. Trzeba jednak pamiętać, że ostateczna polska cena obecnie pozostaje nieznana. Podobnie niewiadomą jest godzina udostępnienia DLC do kupna i pobierania.

Na koniec warto zaznaczyć, że w Zstąpieniu można wykorzystać zapisy gry wykonane po ukończeniu głównego wątku fabularnego, a także że rzeczone DLC nie jest ostatnim fabularnym dodatkiem do Inkwizycji.