Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 kwietnia 2012, 21:36

autor: Michał "Muninn" Kowalski

Zakończyła się wiosenna konferencja CD Projekt RED i serwisu GOG.com

Na odbywającej się dzisiaj konferencji studia CD Projekt RED oraz platformy dystrybucji cyfrowej GOG.com zaprezentowano wiele ciekawych informacji na temat Edycji Rozszerzonej gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów, przeznaczonej na konsolę Xbox 360 oraz planów serwisu GOG na przyszłość. Przedstawiono także prezent-niespodziankę dla wszystkich posiadaczy kont na wspomnianym portalu.

Na wiosennej konferencji studia CD Projekt RED i cyfrowego dystrybutora GOG.com, która rozpoczęła się dzisiaj o godzinie 19 (czasu polskiego), pojawiło się wiele ciekawych informacji nie tylko na temat premiery Rozszerzonej Edycji gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na konsolę Xbox 360, ale także związanych z serwisem GOG.com. Potwierdzono także plotki na temat legendarnej gry RPG, która dostępna będzie do ściągnięcia za darmo. O tym, jaka to produkcja, piszemy w dalszej części artykułu.

Zakończyła się wiosenna konferencja CD Projekt RED i serwisu GOG.com - ilustracja #1

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów na Xbox 360

Rozszerzona Edycja gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów zawierać będzie m.in.:

  • ponad 100 różnych ulepszeń,
  • około 4 godziny nowych przygód i wątków,
  • 33 minuty nowych przerywników filmowych,
  • rozszerzone o 3,5 minuty intro, stworzone przez Tomasza Bagińskiego,
  • oryginalny soundtrack z gry,
  • mapę świata gry,
  • instrukcję oraz przewodnik po zadaniach.

Konferencję prowadził Marcin Iwiński, współzałożyciel CD Projekt RED. To właśnie z jego ust wyszły informacje na temat szczegółów przygotowywanej wersji Wiedźmina 2 na Xboxa 360. Przede wszystkim wspomniał, że gra w wersji na konsolę zaprojektowana była właściwie od podstaw, więc nie mamy tu do czynienia ze zwykłą konwersją produkcji z jednej platformy na drugą. Twórcy chwalą się, że ich dzieło będzie najlepiej wyglądającym tytułem dostępnym w tej chwili na konsolę od firmy Microsoft. Współzałożyciel studia potwierdził także informacje na temat dodatkowej zawartości Zabójców Królów, o której informowaliśmy w zeszłym tygodniu.

Jednakże tym, na co czekali zarówno zebrani na konferencji goście, jak i wielbiciele gry oglądający transmisję przez Internet, był gameplay ujawniający kilka ciekawych szczegółów rozgrywki. Prezentował je jeden z beta testerów CD Projekt RED, Łukasz Babiel. W ciągu kilkumilowej prezentacji zobaczyliśmy m.in. ekran ekwipunku, opisy broni, sposób wyposażania Geralta w znalezione przedmioty, wysokiej jakości otoczenie oraz, oczywiście, walkę. Konfrontacja Geralta z przeciwnikami wyglądała bardzo efektownie; zaprezentowano nie tylko standardowe cięcia mieczem, skoki, piruety oraz bloki, ale także sposób rzucania petardami w przeciwników i... zrzucanie ich z klifu za pomocą znaku Aard. Wrażenie robiły także niezwykle krwawe finishery.

Zakończyła się wiosenna konferencja CD Projekt RED i serwisu GOG.com - ilustracja #2

Przedstawiono również fragment nowej przygody, związany z opiekunką królewskich dzieci, Brygidą. Wiedźmin podejmuje się eskortowania jej przez las, broniąc przy tym przed bandytami. W czasie oglądania zwracały uwagę m.in. niezwykle rzeczywiste „odgłosy lasu” (szelest liści, wydawane przez leśne stworzenia dźwięki i szum drzew) oraz możliwość wyboru dwóch dróg, którymi mogli podążyć Geralt z Brygidą. Jedna z nich była łatwiejsza, druga natomiast prowadziła prawdopodobnie do konfrontacji z wilkołakiem, czego jednak nie pokazano w czasie konferencji. Obydwa gameplay’e znajdą się w najbliższym czasie na serwisie YouTube.

Dodatkowo Marcin Iwiński zapowiedział niespodziankę dla wszystkich, którzy kupili standardową wersję Wiedźmina 2 na PC. Posiadacze Zabójców Królów będą mogli zupełnie za darmo uzupełnić swoją wersję gry o zawartość znajdującą się w Edycji Rozszerzonej (patrz ramka) od daty jej premiery, czyli od 17 kwietnia. Ponieważ dodatkowe aspekty gry to aż 10 GB danych, to, w ramach ułatwienia, już od 11 kwietnia wszyscy zainteresowani będą mogli ściągnąć bonusowe składniki w 95%. Ostatnie 5% dostępne będzie do uzyskania w dniu premiery Edycji Rozszerzonej na Xboksa 360.

Inną niespodzianką zaprezentowaną w czasie spotkania była informacja o 1000 bezpłatnych wersji Wiedźmina 2 na konsolę Xbox. Zostaną one rozesłane do osób, które do 9 kwietnia wypełnią odpowiedni formularz na oficjalnej stronie gry i napiszą, dlaczego właśnie one powinny otrzymać darmowy egzemplarz produkcji. Jednakże to jeszcze nie koniec: osoby te, po otrzymaniu Zabójców Królów będą poproszone o wypowiedzenie się na temat tego tytułu i podzielenie się swoja recenzją ze znajomymi na serwisie Facebook, blogu czy kanale YouTube (o ile, rzecz jasna, je posiadają). Jutro także ukaże się specjalny trailer gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

Przygotowano także niespodziankę dla właścicieli iPhonów i iPadów. 17 kwietnia ukaże się komiks o Wiedźminie, dostępny dla właścicieli tych urządzeń. Najbardziej rzucającą się w oczy cechą tego projektu jest jego pełna interaktywność. Dzięki dotykowemu ekranowi możemy nie tylko przesuwać poszczególne kratki ,przedstawiające akcję i dialogi, ale także wpływać na przedstawiane wydarzenia.

Zakończyła się wiosenna konferencja CD Projekt RED i serwisu GOG.com - ilustracja #4

Z worka pełnego niespodzianek CD Projekt RED wyciągnęło także coś dla posiadaczy urządzeń z rodziny Mac. Otóż wszyscy właściciele sprzętu od koncernu Apple mogą zakupić pierwszą część gry Wiedźmin na serwisie Steam za cenę 9,99 $ (ok. 30 zł).

Gra w Edycji Rozszerzonej ukaże się 17 kwietnia, a jej cena wynosić będzie około 120 zł.

Serwis GOG.com

Wiele informacji podali także przedstawiciele serwisu dystrybucji cyfrowej GOG.com. Na konferencji zaprezentowali darmową wersję backup gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów dostępną dla wszystkich, którzy zakupili oryginalną produkcję w jakikolwiek sposób. Dzięki temu nawet w chwili, gdy płyta z grą ulegnie zniszczeniu, gracz będzie mógł dalej prowadzić rozgrywkę właśnie dzięki wersji, którą może ściągnąć z serwisu GOG.

Na konferencji przedstawiono także promocję na specjalne wydania gier Assassin’s Creed oraz Heroes of Might & Magic V. Pierwsza z produkcji zawierać będzie, oprócz samej gry, także takie dodatki jak oryginalny soundtrack, wysokiej jakości tapety na pulpit oraz instrukcję. Natomiast druga z wymiennych edycji będzie tak naprawdę paczką tytułów, zawierającą w sobie nie tylko Heroes V, ale również obydwa wydane do niej dodatki: Dzikie Hordy oraz Kuźnia Przeznaczenia. Zarówno Assassin’s Creed, jak i zestaw gier Heroes V kosztują na serwisie GOG po 19,99 $ (ok. 63 zł), jednakże w ramach promocji portal zaoferował te dwie interesujące produkcje w cenie jednej. Promocja trwa do 12 kwietnia.

Dotrzymano także słowa w kwestii udostępnienia za darmo wszystkim posiadaczom konta na serwisie GOG legendarnej gry RPG. Przez najbliższe 48 godzin do ściągnięcia, całkowicie bezpłatnie, dostępna będzie pierwsza część serii Fallout.