Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 stycznia 2012, 17:11

autor: Aver

Zakończono nagrania dubbingu do gry Uprising44

Firma Cenega oraz oraz twórcy gry ze studia DMD Enterprise poinformowali o zakończeniu nagrań polskich głosów do gry osadzonej w realiach Powstania Warszawskiego.

Nagrania głosów do Uprising44 – polskiej gry wideo w realiach Powstania Warszawskiego – dobiegły końca. Zgodnie z opublikowanymi dzisiaj przez wydawcę informacjami, miały one miejsce siedzibie Polskiego Radia i wzięło w nich udział łącznie 27 aktorów. Głosów głównym bohaterom gry użyczyli Konrad Darocha (odtwórca roli cichociemnego Kuby – głównego bohatera gry), Aleksandra Grzelak (sanitariuszka Anna), Grzegorz Kwiecień (operator ciężkiego sprzętu Jan), Michał Żerucha (snajper Gołąb) oraz Waldemar Dzieniel (Major Suchar, dowódca oddziału). Czesław Lasota wcielił się w narratora wydarzeń. Poniżej możecie zobaczyć krótką relację z nagrań.

Łącznie w role powstańców wcieliło się 21 osób, w tym trzej członkowie zespołu Afromental, którzy wystąpili w epizodycznej roli trzech ekscentrycznych braci, specjalizujących się w spektakularnych akcjach i niszczeniu czołgów. Język dialogów stylizowano na gwarę warszawską lat 40. ubiegłego wieku. W role hitlerowskich okupantów wcieliło się sześciu aktorów. Ich kwestiom wypowiadanym po niemiecku będą towarzyszyć w grze napisy w języku polskim.

Nagrywanie dialogów było realizowane na wiele mikrofonów, aby zapewnić odpowienią dynamikę brzmienia, o czym informowaliśmy już wcześniej.

  1. Próbki głosów bohaterów

Uprising44 – gra akcji z elementami strategii czasu rzeczywistego – jest debiutanckim projektem studia DMD Enterprise, złożonym z byłych twórców takich gier jak Bulletstorm czy Wiedźmin.

Ostatnia aktualizacja: 2012-01-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.