Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 kwietnia 2013, 10:09

autor: sathorn

Zagłosuj na Polaków w plebiscycie na reprezentantów Europy w League of Legends

League of Legends Championship Series trwa w najlepsze, ale powoli zbliżamy się już do końca sezonu wiosennego. Co za tym idzie, coraz bliżej jest do All Star Week, w którym zagrają ukochani zawodnicy publiczności z każdego regionu. Można głosować również na Polaków.

W All Star Week w szranki stanie pięć drużyn złożonych z przedstawicieli Ameryki Południowej, Europy, Chin, południowo-wschodniej Azji, a także Korei Południowej. Członkowie ekipy, która będzie reprezentować nasz kontynent wybierani są w internetowym głosowaniu, za pośrednictwem strony League of Legends Championship Series.

Hosan – jeden z Polaków, na których można oddawać głosy - Zagłosuj na Polaków w plebiscycie na reprezentantów Europy w League of Legends - wiadomość - 2013-04-04
Hosan – jeden z Polaków, na których można oddawać głosy

League of Legends Championship Series to najwyższy poziom współzawodnictwa w League of Legends – liga stworzona bezpośrednio przez producenta gry, firmę Riot Games (w Europie we współpracy z ESL), w której drużyny są kontraktowane, a graczom wypłacane są regularne pensje. Obecnie LCS działa na Starym Kontynencie oraz w Ameryce Północnej. W lidze bierze udział wyłącznie osiem najlepszych drużyn z danego regionu.

W momencie pisania newsa pierwsze pozycje w tabeli wyników, z uwzględnieniem podziału na kategorie, w jakich można oddawać głosy, przedstawiały się następująco:

  • Jungler – Danii „Diamondprox” Reshetnikov (Gambit Gaming, Rosja) – 45,96% głosów;
  • Mid Lane – Enrique “xPeke” Cedeno Martínez (Fnatic, Hiszpania) – 26,21% głosów;
  • Top Lane – Mike “Wickd” Petersen (EG Raidcall, Dania) – 36,31% głosów;
  • AD Carry – Peter “Yellowpete” Wüppen (EG Raidcall, Niemcy) – 25,75% głosów;
  • Support – Edward “Edward” Abgaryan (Gambit Gaming, Rosja) – 46,55% głosów;

W przypadku pierwszej i ostatniej kategorii sprawa jest raczej przesądzona. Na środkowej linii zbliżone do xPeke wyniki mają Alex Ich z Gambit Gaming i Froggen z Evil Geniuses. O górną linię ma jeszcze szansę zawalczyć sOAZ z Fnatic.

W plebiscycie biorą też udział przedstawiciele drużyny DragonBorns, w której znajduje się dwóch naszych rodaków. Najciekawszą dla Polaków jest z pewnością walka o miejsce na dole mapy, jako AD Carry. Eryk „HosaN” Wilczyński jest uznawany za świetnego zawodnika, mogącego śmiało stawać w szranki z wielkimi świata League of Legends. W tej chwili ma 13% poparcia ze strony głosujących. Dwa razy mniej od lidera, ale jest to strata do nadrobienia. Zachęcam do głosowania na młodego Eryka - możecie to zrobić z czystym sumieniem, bez obaw, że osłabicie drużynę z naszego kontynentu. W plebiscycie startuje również Maciej „Shushei” Ratuszniak jako kandydat na środkową linię, ale powiedzmy sobie szczerze, że ostatnimi czasy ten zawodnik nie błyszczy w LCS.