Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 grudnia 2018, 21:58

autor: Vergil

Zadebiutowało pierwsze DLC do Call of Duty Black Ops 4

W ręce graczy trafiło pierwsze DLC do Call of Duty Black Ops 4, opracowane przez studio Treyarch. Zawartość owego add-onu czeka na każdego, kto zaopatrzył się w przepustkę Black Ops Pass.

Studio Treyarch udostępniło pierwsze DLC do Call of Duty: Black Ops 4. Dodatek wprowadza dwie nowe mapy do trybu multiplayer, kolejną postać, w którą możemy się wcielić w module Blackout, a także świeży rozdział opowieści o zombie. Add-on jest dostępny na PlayStation 4 (posiadacze wersji na pozostałe platformy będą mogli go pobrać dopiero za tydzień)

…a mogą go sprawdzić gracze, którzy kupili karnet Black Ops Pass, zapewniający dostęp do wszystkich dodatków. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon cyklu, tym razem nie możemy zaopatrzyć się tylko w te rozszerzenia, które nas interesują, a musimy zapłacić za wszystkie z góry. Oprócz dostępu do wszystkich DLC, karnet zapewnia między innymi bonusowy epizod trybu Zombie (zatytułowany Ściśle Tajne) oraz postać Shadow Mana, którego można wykorzystać w module Blackout.

Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak pochylić się nad zawartością pierwszego DLC. Dwie mapy do trybu multiplayer to Madagascar budzący skojarzenia z jednym z etapów w Uncharted 4, a także ulokowana w Himalajach Elevation, przywodząca na myśl Far Cry 4. Nową postacią do trybu Blackout jest natomiast Reaper, czyli eksperymentalny robot bojowy, znany z trybu multiplayer do Call of Duty: Black Ops III.

Osobna wzmianka należy się następnemu rozdziałowi trybu Zombie, czyli Trupia Noc, którego akcję osadzono w pierwszej połowie XX wieku. Występują w nim: Charles Dance (jako The Butler), Brian Blessed (w roli The Brigadiera), Helena Bonham Carter (The Psychic) oraz Kiefer Sutherland (The Gunslinger).

Reaper zasila grono postaci dostępnych w trybie Blackout. - Zadebiutowało pierwsze DLC do Call of Duty Black Ops 4 - wiadomość - 2018-12-11
Reaper zasila grono postaci dostępnych w trybie Blackout.

Warto również odnotować, że gra otrzyma jutro darmową aktualizację, czyli Operation Absolute Zero. Update, który pojawi się najpierw na PlayStation 4, wprowadza przede wszystkim nowego specjalistę i dodatkową lokację do trybu Blackout, a także wnosi dzienne wyzwania do modułu zombie.

Przypomnijmy, że Call of Duty: Black Ops 4 zadebiutowało w październiku 2018 roku. Pomimo braku kampanii dla pojedynczego gracza produkcja nie tylko przypadła do gustu recenzentom, lecz także osiąga doskonałe wyniki sprzedaży. Mimo to istnieje możliwość, że następna odsłona cyklu nie będzie podążać ścieżką wyznaczoną przez ten tytuł i samotnicy znajdą w niej kampanię fabularną.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Call of Duty
  2. Call of Duty: Black Ops 4 – poradnik do gry
  3. Recenzja Call of Duty: Black Ops 4 – czy Blackout to sukces?