Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 23 października 2019, 11:45

autor: AlexB

Z Gry o tron do Władcy Pierścieni - Joseph Mawle w obsadzie serialu Amazona

Znany między innymi z Gry o tron brytyjski aktor Joseph Mawle dołączył do obsady serialu Władca Pierścieni od Amazona. Według przecieków ma on zagrać złoczyńcę o imieniu Oren.

Machina produkcyjna zapowiedzianego pod koniec 2017 roku serialu Władca Pierścieni od Amazon Studios rozkręca się. Ekipa scenarzystów, na czele której stoją Patrick McKay i John D. Payne, w pocie czoła pracuje nad dialogami do pierwszego sezonu, poznaliśmy nazwisko pierwszego reżysera, który zajmie się stworzeniem części odcinków, a obsada powoli się rozrasta. Ostatnio dołączył do niej Joseph Mawle. Brytyjczyka ujrzymy u boku między innymi Willa Poultera (Zjawa, Czarne lustro: Bandersnatch) oraz Markelli Kavenagh (miniserial Piknik pod Wiszącą Skałą).

Joseph Mawle (z lewej) wydaje się mieć idealną aparycję do widowisk fantasy. - Z Gry o tron do Władcy Pierścieni - Joseph Mawle w obsadzie serialu Amazona - wiadomość - 2019-10-23
Joseph Mawle (z lewej) wydaje się mieć idealną aparycję do widowisk fantasy.

Mawle’a mogliśmy do tej pory oglądać między innymi w Grze o tron (jako Benjena Starka), Ripper Street czy Troi: Upadku Miasta. Pojawił się on również w nowym filmie Agnieszki Holland, czyli Obywatelu Jonesie. Nie zostało oficjalnie podane, jaką rolę odegra w Władcy Pierścieni od Amazona. Jednak według źródeł magazynu Variety, wcieli się on w niejakiego Orena, będącego jednym z głównych bądź głównym antagonistą.

Przypominamy, że akcja Władcy Pierścieni od Amazon Studios będzie rozgrywała się w Drugiej Erze. Szczegóły na temat fabuły nie są jak na razie znane, lecz umiejscowienie akcji w takich a nie innych czasach daje kilka ciekawych możliwości. Twórcy mogą pokazać chociażby upadek Królestwa Númenoru, wykucie Pierścieni Władzy bądź Ostatni Sojusz Elfów i Ludzi wymierzony przeciwko złemu Sauronowi, którego ostatni akord mogliśmy oglądać w prologu Drużyny Pierścienia Petera Jacksona.

Serialowy Władca Pierścieni zapowiada się na produkcję z ogromnym rozmachem (fot. z Drużyny Pierścienia). - Z Gry o tron do Władcy Pierścieni - Joseph Mawle w obsadzie serialu Amazona - wiadomość - 2019-10-23
Serialowy Władca Pierścieni zapowiada się na produkcję z ogromnym rozmachem (fot. z Drużyny Pierścienia).

Zdjęcia do serialowego Władcy Pierścieni mają lada chwila wystartować w Nowej Zelandii, czyli tam, gdzie do tej pory powstawały aktorskie ekranizacje prozy J.R.R. Tolkiena. Pierwszy z zaplanowanych pięciu sezonów ma ponoć składać się aż z 20 odcinków i najprawdopodobniej zadebiutuje w 2021 roku. Według wstępnych obliczeń, całość produkcji będzie kosztowała rekordowy jak na warunki telewizyjne miliard dolarów.

  1. Oficjalna strona Amazon Prime Video
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.