Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lipca 2017, 09:40

Ys Seven trafi na PC tego lata

Firma XSEED Games zapowiedziała, że gra RPG Ys Seven, która w 2009 roku trafiła na PlayStation Portable, po niemal ośmiu latach od premiery trafi na PC za pośrednictwem Steama.

W niemal osiem lat od premiery Ys Seven na PlayStation Portable studio XSEED Games zapowiedziało, że jeszcze tego lata gra doczeka się wersji na komputery osobiste. Japoński RPG otrzyma oczywiście sporo poprawek graficznych, polepszoną lokalizację i będzie działać w 60 klatkach na sekundę. Przy okazji deweloperzy pokazali pierwszy fragment rozgrywki z PC-towego portu podczas swojej prezentacji na Twitchu. Możecie go zobaczyć pod tym adresem – zaczyna się w okolicach 1:24:40 i trwa jedenaście minut.

Czy w siedem lat od premiery Ys Seven może wzbudzić zainteresowanie wśród PC-towych graczy? - Ys Seven trafi na PC tego lata - wiadomość - 2017-07-15
Czy w siedem lat od premiery Ys Seven może wzbudzić zainteresowanie wśród PC-towych graczy?
Ys Seven trafi na PC tego lata - ilustracja #2

To nie pierwszy raz, kiedy Ys Seven trafia na PC. W 2012 roku twórcy wyprodukowali port na komputery osobiste, który został wydany wyłącznie w Chinach. XSEED Games zapowiedziało jednak, że wersja, która trafi tego lata na Steama, jest tworzona od nowa.

Ys Seven zadebiutowało na PSP we wrześniu 2009 roku (w Europie i Stanach Zjednoczonych gracze musieli poczekać rok dłużej). Gra zebrała dobre oceny: chwalono ją przede wszystkim za dynamiczny, rozbudowany system walki, w którym kluczową rolę odgrywa odpowiednie dopasowanie używanej broni do przeciwnika, z którym akurat się mierzymy, wykorzystywanie umiejętności poszczególnych postaci oraz skuteczne blokowanie ataków. Ponadto deweloperom udało się stworzyć całkiem ciekawą historię, która obok wątków ponadnaturalnych skupia się też na politycznych intrygach królestwa Altago. Całość złożyła się w bardzo solidną produkcję (średnia ocen w serwisie Metacritic to 79/100), która jednak nie zachwyciła krytyków – i trudno się spodziewać, by port na PC to zmienił.