Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 sierpnia 2022, 13:12

autor: Jakub "Rozbo" Tarchała

XIII Remake był klapą, zobaczcie gameplay z nowej wersji

Reedycja remake’u gry XIII została potwierdzona na wrzesień. Jednocześnie gra zadebiutuje na Nintendo Switch, a pozostałe platformy otrzymają next-genową aktualizację. Zobaczcie ją w akcji.

Nie ma co ukrywać, że wydany w 2020 roku remake XIII – odświeżona wersja FPS-a z 2003 roku – był, najłagodniej mówiąc, klapą. Studio Microids podjęło jednak próbę uratowania marki, ogłaszając reedycję remake’u swojej produkcji.

Nowy remake z doświadczonym studiem

O decyzji o reedycji projektu mogliście przeczytać już parę tygodni wcześniej. Teraz zespół Microids podzielił się z nami szczegółami oraz krótkim komunikatem:

Aby osiągnąć standardy jakości i zaoferować optymalne wrażenia z gry, Microids postanowiło powierzyć rozwój XIII Remake francuskiemu studiu Tower Five.

– czytam w oficjalnym komunikacie na Steam.

Nad projektem pracuje zatem inne studio. Przypominamy, że za wydany w 2020 roku remake odpowiedzialny był producent PlayMagic.

Nowy remake to przede wszystkim:

  • poprawiona grafika i wydajność,
  • zdecydowanie mniejsza liczba błędów,
  • poprawione AI wrogów,
  • wprowadzone udogodnienia, takie jak lepszy HUD czy dopracowany montaż dźwięku,
  • nowość w postaci trybu multiplayer do maksymalnie 13 graczy,
  • 30 klatek na Switchu i 60 klatek na PS5 i XSX/S.

Premiera we wrześniu; next-gen patch za darmo

Wydawca opublikował także film z rozgrywki na konsolę PlayStation 5:

Ponadto wydawca wyjawił, że nowa wersja reedycji remake’u XIII zostanie wydana 13 września 2022 roku, w tym na Nintendo Switch. Na wszystkich pozostałych platformach nowości zostaną udostępnione za darmo w formie bezpłatnej aktualizacji, jeżeli tylko zakupiliście grę wcześniej. Tytuł na tę chwilę można kupić na Steam, w PlayStaion Store lub Microsoft Store.

  1. Oficjalna strona internetowa XIII
E3 2021