Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2019, 18:54

autor: Krystian "Vergil" Pieniążek

Premiera remake'u gry XIII opóźniona

Firma Microids poinformowała, że premiera remake’u gry XIII, która miała odbyć się w listopadzie, została przesunięta na 2020 rok. Odpowiedzialne za ten tytuł studio PlayMagic potrzebuje dodatkowego czasu na wprowadzenie szlifów.

W kwietniu informowaliśmy Was o tym, że kultowy FPS pod tytułem XIII doczeka się remake’u. Tytuł, nad którym pieczę sprawuje studio PlayMagic, miał zadebiutować 13 listopada bieżącego roku na komputerach osobistych, PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch. Odpowiedzialna za wydanie gry firma Microids ogłosiła jednak, że jej premiera została przesunięta na 2020 rok (via Gematsu).

Zgodnie z udostępnioną przez wydawcę informacją prasową, prace nad omawianą produkcją postępują bez zarzutu, jednak odpowiedzialni za nią deweloperzy potrzebują dodatkowego czasu, by należycie ją doszlifować. Ich celem jest bowiem spełnienie oczekiwań graczy, którzy niezwykle ciepło przyjęli jej zapowiedź i dostarczenie im „możliwie najlepszej gry”.

Na remake gry XIII poczekamy dłużej, niż początkowo planowano. - Premiera remake'u gry XIII opóźniona - wiadomość - 2019-08-08
Na remake gry XIII poczekamy dłużej, niż początkowo planowano.

Pomimo że „obsuwy” często nie zwiastują niczego dobrego, deweloperom ze studia PlayMagic raczej można zaufać. W skład zespołu założonego w 2014 roku wchodzą bowiem ludzie, którzy wcześniej pracowali między innymi nad takimi seriami, jak Crysis, Operation Flashpoint, Call of Duty oraz Crysis. Autorzy mają więc doświadczenie w tworzeniu wysokiej jakości FPS-ów i raczej wiedzieli, na co się porywają, podpisując umowę z firmą Microids.

Przypomnijmy, że przygotowując remake gry XIII, ekipa PlayMagic koncentruje się na gruntownym odświeżeniu oprawy graficznej. Poza tym autorzy chcą przystosować mechanikę do współczesnych standardów, jednocześnie robiąc wszystko, by ich dzieło zachowało ducha pierwowzoru. W ten sposób twórcy zamierzają sprostać wymaganiom zarówno nowych w temacie graczy, jak i osób, które „zjadły zęby” na oryginale.

  1. Oficjalna strona internetowa gry XIII
  2. Oficjalna strona internetowa studia PlayMagic