Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 czerwca 2022, 09:10

Katastrofalny XIII Remake przejdzie kosmiczną przemianę

XIII Remake przejdzie wielką przemianę. Gra otrzyma aktualizację, która dogłębnie ją przebuduje i docelowo przemieni w produkt, jakim powinna być od początku.

W SKRÓCIE:
  • 13 września remake XIII doczeka się dużej aktualizacji.
  • Dogłębnie przebudowuje ona nieudaną produkcję dopracowując całe segmenty gry.
  • Za jego stworzenie odpowiada studio Tower Five, które zastąpiło zespół PlayMagic.

Stwierdzenie, że remake kultowej strzelanki XIII to klapa byłoby niedopowiedzeniem. Gra prezentowała tak niski poziom, że okazała się jedną z najgorzej ocenianych produkcji 2020 roku.

Wydawca tytułu, czyli firma Microids zamierza jednak uratować produkcję. We wrześniu otrzyma ona wielką aktualizację, która ma być odpowiedzią na problemy trapiące XIII.

Remake przebudowany od podstaw

Za stworzenie remake’u XIII odpowiadało studio PlayMagic. Zespół ten nie spisał się jednak najlepiej, więc Microids oddało produkcję w ręce francuskiego Tower Five, które miało zająć się łataniem gry.

Studio pracowało przy tytule ponad rok i 13 września nareszcie będziemy mogli sprawdzić, co z tego wyszło. Wiemy, że deweloperzy musieli wprowadzić do gry tak dużą liczbę poprawek, że mowa tu o przebudowie produkcji od podstaw.

Katastrofalny XIII Remake przejdzie komiczną przemianę - ilustracja #1
Źródło: Microids | Steam

Poniżej znajdziecie listę najważniejszych zmian, jakie wprowadzi do gry nadchodzący update. Jak możecie zauważyć, są to całe segmenty produkcji, a nie pojedyncze bugi.

  1. Dopracowano oprawę graficzną, biorąc pod uwagę wyrazisty styl oryginału.
  2. Poprawiono sztuczną inteligencję przeciwników.
  3. Przebudowano interfejs.
  4. Odświeżono oprawę dźwiękową.
  5. Wprowadzono wsparcie dla rozgrywki w 60 FPS-ach na konsolach Xbox Series S/X i PS5.
  6. Implementacji doczekał się tryb wieloosobowy (od 2 do 13 graczy).

Oczywiście możemy również spodziewać się poprawek wielu bugów, które występowały w XIII. Twórcy nie podzielili się jednak listą mniejszych detali i zamiast tego skupili się na wymienionych powyżej dużych zmianach.

Na temat nadchodzącej aktualizacji wypowiedział się także CEO Microids Stéphane Longeard w oświadczeniu dla serwisu DSOG.

Jesteśmy w pełni świadomi i bardzo przepraszamy za to, że pierwotny debiut remake’u XIII na PlayStation 4, Xbox One i PC nie spełnił wymagań graczy. Nieco ponad rok temu podjęliśmy decyzję, by zatrudnić studio Tower Five do prac nad grą. Tower Five pracowało z nami w przeszłości, między innymi nad świetnym portem Agatha Christie: The ABC Murders na Nintendo Switch. Naprawdę chcieliśmy poświęcić czas, by naprawić grę i zaoferować posiadaczom remake’u XIII darmowy update, który będzie najlepszym możliwym hołdem dla oryginalnej wersji gry, którą kochamy. Wersja gry na Nintendo Switch będzie oczywiście korzystać z całego dorobku dotychczasowej pracy deweloperów i będzie wspierać tryb wieloosobowy, co wyznaczy zakończenie rozwoju gry. Nie możemy się doczekać aż gracze dostaną w swoje ręce poprawioną wersję gry i będą mogli ponownie doświadczyć przygody agenta XIII, gdy tylko zostanie ona udostępniona tego lata.

Miejmy nadzieję, że tym razem fani oryginału rzeczywiście otrzymają produkt, który spełni ich wymagania. We wrześniu remake trafi także na Nintendo Switch.

  1. XIII – oficjalna strona

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej