Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 maja 2024, 09:51

autor: Maciej Gaffke

XCOM spotyka Into the Breach w arcyciekawej strategii, w której kontrolujemy rzeczywistość i grawitację. Hidden Pass można sprawdzić za darmo na Steam

Studio GG udostępniło demo strategii Hidden Pass, które będzie częścią czerwcowego Festiwalu Steam Next. Sama gra trafi na rynek później w 2024 roku.

Źródło fot. GG Studio
i

Twórcy ciekawej strategii Hidden Pass udostępnili użytkownikom Steama demo swojej nadchodzącej produkcji. Omawiana gra jest niejako połączeniem popularnego XCOM oraz świetnie ocenianego Into the Breach, w której naszym celem jest gromadzenie Elyrium – niezwykle potężnego minerału.

Hidden Pass to tytuł single player z turową rozgrywką. Podczas przygody wcielamy się w Wędrowca, który musi dotrzeć do tzw. Elyrium Belt, gdzie najczęściej spotykany jest wspomniany minerał. Dzięki Elyrium zyskamy magiczną moc i będziemy w stanie kontrolować rzeczywistość oraz grawitację. Owa siła da nam potęgę w trakcie pojedynków, ale może też doprowadzić nas na skraj wytrzymałości, więc należy rozważnie nią dysponować.

 1. Walka w Hidden Pass rozgrywa się na mapie złożonej z 3 warstw. Każda z nich wymaga zastosowania innej taktyki, aby zwyciężyć. Co ciekawe, latające jednostki mogą swobodnie poruszać się między warstwami.
 2. Podczas starć skorzystamy z 4 jednostek. Jeśli w trakcie boju zostaną one zniszczone, możemy je zastąpić posiadanymi rezerwami. Do dyspozycji będziemy mieli m.in. automatony napędzane Elyrium, które sami zbudujemy.
 3. Naszym „centrum dowodzenia” ma stanowić wieża. W tym miejscu wyprodukujemy świeże jednostki czy rozwiniemy i wzmocnimy nasze umiejętności. Samą wieżę także z czasem rozbudujemy, wykorzystując do tego inne materiały ze świata gry, np. drewno lub metal.

Strategia Hidden Pass planowo ma zadebiutować w drugiej połowie tego roku na PC. Projekt realizuje niezależne studio GG, które prowadzi na Kickstarterze zbiórkę na dalsze opracowywanie gry, zatem jeśli macie ochotę, możecie wspomóc twórców.

Dodajmy na koniec, że wersja demonstracyjna Hidden Pass będzie częścią zbliżającego się Festiwalu Steam Next. Zaznaczmy, że wydarzenie rozpocznie się 10 czerwca, a zakończy 17 o godzinie 19:00 polskiego czasu.

Poniżej znajdziecie minimalne i zalecane wymgania sprzętowe dla gry na PC.

 1. Hidden Pass – karta gry na Steamie
 2. Zbiórka na Kickstarterze

Hidden Pass – minimalne wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel Core i3-6100 / AMD Radeon HD 7870
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 760 / AMD Radeon HD 7870
 3. Pamięć RAM: 6 GB
 4. System operacyjny: Windows 7
 5. Miejsce na dysku: 5 GB
 6. DirectX: wersja 10

Hidden Pass – zalecane wymagania sprzętowe

 1. Procesor: Intel Core i5-4670K / AMD Ryzen 5 2400G
 2. Karta graficzna: Nvidia GeForce GTX 1650 (4 GB) / AMD Radeon R9 390X (8 GB)
 3. Pamięć RAM: 6 GB
 4. System operacyjny: Windows 10 (64-bit)
 5. Miejsce na dysku: 5 GB
 6. DirectX: wersja 10

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej