Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 marca 2021, 09:33

Fallout 4, Skyrim oraz parę innych gier Bethesdy otrzyma łatkę pod 60 fps na Xbox Series X|S

Microsoft zapowiedział wydanie aktualizacji do TES V: Skyrim, Fallout 4, Fallout 76, Prey i Dishonored: Definitive Edition, która umożliwi grę w 60 fps na Xboksie Series X|S.

W SKRÓCIE:
  1. Microsoft zapowiada aktualizację kilku gier Bethesdy, która pozwoli na rozgrywkę w 60 fps na Xboksie Series X|S.
  2. Niestety nie podano terminu jej wypuszczenia.

Fallout 4, The Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout 76, Prey i Dishonored: Definitive Edition zostaną uaktualnione na Xboksie Series X|S i dzięki mocy najnowszej konsoli Microsoftu ich płynność zostanie podbita do 60 fps.

Informację potwierdził Larry Hryb z Microsoftu w trakcie najnowszego odcinka oficjalnego podcastu Xboksa (do odsłuchania poniżej, fragment o ulepszeniach gier od około 14:45). Niestety, nie ujawniono terminu wydania stosownej łatki.

Podwojenie klatek w tych grach będzie opcjonalne i jeśli ktoś z jakiegoś powodu będzie preferował 30 fps, otrzyma opcję nałożenia takiej blokady w menu systemu. Warto tutaj zaznaczyć, że Xbox Series X|S będzie musiał zostać zaktualizowany do najnowszej wersji oprogramowania.

Nie wiemy też, czy w najbliższym czasie planowane są kolejne łatki, które pozwolą wykorzystać grom z biblioteki Bethesdy dodatkową moc Xboksa Series X|S. Możemy jednak się spodziewać, że Microsoft będzie chciał wycisnąć jak najwięcej z przeprowadzonej niedawno transakcji.

Jest to oczywiście pokłosie przejęcia firmy ZeniMax Media przez Microsoft, jakie zostało oficjalnie potwierdzone po tym, jak odpowiednie urzędy w Europie i USA nie wniosły sprzeciwu. Przypominamy także, że kolejne gry Bethesdy trafiły do Game Passa, a większość (o ile nie wszystkie) nadchodzących produkcji będzie na wyłączność Xboksa i PC.

  1. Xbox – strona oficjalna
  2. Bethesda Softworks – strona oficjalna