Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2019, 06:44

Xbox Game Pass z drugim, droższym wariantem subskrybcji?

Według plotek Microsoft szykuje się do wprowadzenia drugiego, droższego wariantu subskrypcji Xbox Game Pass, nazwanego Ultimate i rozszerzonego o funkcje Xbox Live Gold. Konkrety na jego temat mają pojawić się podczas targów E3. Powinniśmy wtedy usłyszeć również coś więcej o pecetowej wersji usługi.

AllegroGG Wszystko dla Graczy

Twitterowe konto WalkingCat, należące do osoby kryjącej się pod ksywką h0x0d, znane jest z publikacji plotek związanych z Microsoftem, które bardzo często okazują prawdziwymi informacjami. Według jednego z najnowszych tweetów, które ukazały się na profilu, amerykańska spółka przygotowuje się do rozszerzenia usługi Xbox Game Pass. Firma planuje wprowadzić droższy wariant subskrypcji określany mianem Ultimate, który kosztować będzie 14,99 dolarów miesięcznie (ok. 58 zł). Poza tym, co w standardową wersją Xbox Game Pass, ma on oferować subskrybentom w pakiecie także abonament Xbox Live Gold, który umożliwia użytkownikom Xboksów zabawę online, a także co jakiś czas oddaje w ich ręce nowe gry. Zaznaczmy, że standardowa opłata abonamentowa Xbox Game Pass wynosi w Polsce 40 zł. W przypadku Xbox Live Gold musimy liczyć się z wydatkiem 29,90 zł. Więcej o planach spółki mamy dowiedzieć się podczas targów E3 w czerwcu.

Warto dodać, że według innych źródeł, na E3 powinniśmy dowiedzieć się też czegoś więcej o pecetowej wersji Xbox Game Pass, o której Microsoft wspomina już od jakiegoś czasu. Nie jest tajemnicą, że gigant z Redmond wiąże ogromne nadzieje z rozwojem swoich usług, takich jak Xbox Game Pass czy serwis streamingowy xCloud. Modelem sukcesu dla firmy jest Netflix. Co ważne, zasięg tych planów obejmuje nie tylko pecety oraz konsole z rodziny Xbox, ale być może również platformy konkurencji, jak chociażby Nintendo Switch.

Usługa Xbox Game Pass wystartowała w lipcu 2017 roku. - Xbox Game Pass z drugim, droższym wariantem subskrybcji? - wiadomość - 2019-04-06
Usługa Xbox Game Pass wystartowała w lipcu 2017 roku.

Przypomnijmy, że usługa Xbox Game Pass daje pełny dostęp do stale rozrastającej się biblioteki ponad stu gier, w której obok klasyków trafiają w momencie premiery tytuły wydawane przez Microsoft, takie jak Crackdown 3, Forza Horizon 4, Gears of War 4 i Sea of Thieves. Wszystkie produkcje uruchomimy na konsoli Xbox One, ale niektóre z nich możemy pobrać również na komputery PC. Pierwszy miesiąc dla nowych użytkowników dostępny jest wciąż w cenie 4 zł.

  1. Oficjalna strona usługi Xbox Game Pass
  2. Oficjalna strona usługi Xbox Live Gold