Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 lutego 2019, 12:47

autor: Lazlo

Gry z Microsoft Game Pass będą dostępne na Switchu?

Spekuluje się, że Microsoft i Nintendo zamierzają podjąć współpracę, której efektem miałoby być udostępnienie katalogu gier dostępnych w usłudze Xbox Game Pass posiadaczom konsoli Switch. Odbyłoby się to za pośrednictwem usługi streamingowej Project xCloud.

Dostęp do biblioteki Game Pass na konsoli Switch? Brzmi ciekawe. - Gry z Microsoft Game Pass będą dostępne na Switchu? - wiadomość - 2019-02-22
Dostęp do biblioteki Game Pass na konsoli Switch? Brzmi ciekawe.

W sieci pojawiły się doniesienia sugerujące, że Microsoft i Nintendo bliskie są podjęcia współpracy na dość szeroką skalę. Miałaby ona skutkować nie tylko pojawieniem się niektórych gier amerykańskiego giganta na Switchu, ale też udostępnieniem na konsoli całej biblioteki oferowanej w ramach abonamentu Game Pass (za pomocą technologii streamingu).

Na razie tylko przecieki

Informacje odnośnie planów Microsoftu i Nintendo pojawiły się na kanale Direct Feed Games, znanym z publikowania często sprawdzających się pogłosek, dotyczących w szczególności japońskiego koncernu.

Z przecieków możemy się dowiedzieć, że Microsoft zamierza udostępnić pewne tytuły na Switchu jako porty specjalnie przygotowane na tę platformę. Nie jest to wielce zaskakujące, ponieważ amerykańska firma ma już w swojej historii pewne epizody związane z produkcją gier na systemy Nintendo, takie jak np. wypuszczenie Minecrafta w wersji na konsole japońskiego producenta. Oprócz tego Microsoft na podorędziu ma deweloperów takich jak Ninja Theory oraz Obsidian, którzy na własną rękę zajmują się wydawaniem gier na Switcha oraz inne konsole i komputery PC. Jednym z tytułów, który miałby doczekać się portu w pierwszej kolejności ma być bardzo klimatyczna i dobrze odebrana przez graczy platformówka Ori and the Blind Forest.

Dalsze plotki sugerują, że Microsoft planuje wykorzystać swoją technologię znaną jako Project xCloud do udostępnienia na Switchu wymagających gier z konsoli Xbox One. Ze względu na ograniczenia sprzętowe, Switch nie jest w stanie obsłużyć natywnie takich tytułów jak na przykład Gears of War 5, jednak z wykorzystaniem streamingu przez Internet będzie to możliwe. Gracze korzystający z konsoli od Nintendo otrzymaliby możliwość zasubskrybowania i korzystania z gier znajdujących się w bibliotece Game Pass.

Brzmi kusząco

Spekuluje się, że dostęp do usługi Game Pass na Switchu może pojawić się jeszcze w tym roku. Brzmi to całkiem prawdopodobnie, ponieważ ostatnimi czasy Microsoft wkłada wiele wysiłku w poprawienie i rozbudowanie usługi Game Pass. Natomiast Project xCloud daje gigantowi z Redmond dodatkowe pole manewru w kwestii sprzedawania usług Xbox użytkownikom nieposiadającym tejże konsoli. Dla Nintendo jest to zaś szansa na przeskoczenie ograniczeń sprzętowych Switcha, a rozszerzenie biblioteki w ten czy inny sposób zawsze będzie wartością dodaną.

Warto też wspomnieć, że od pewnego czasu Nintendo eksperymentuje w Japonii z usługami streamingowymi, dzięki czemu tamtejsi użytkownicy Switcha uzyskali dostęp do tytułów takich jak Resident Evil 7 czy Assassin's Creed Odyssey. Jak by jednak nie patrzeć, daleko im jeszcze do zapewnienia globalnej dostępności usług, zatem sojusz z Microsoftem posiadającym gotowe rozwiązania, bibliotekę gier oraz infrastrukturę może być optymalnym wyborem. Czekamy zatem z niecierpliwością na oficjalne informacje.

Ostatnia aktualizacja: 2019-02-22

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach