Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2018, 11:04

autor: ElMundo

Microsoft szykuje pecetową wersję usługi Xbox Game Pass

Podczas spotkania podsumowującego pierwszy kwartał roku fiskalnego 2019 prezes Microsoftu, Satya Nadella, poinformował, że znana z konsoli tej firmy usługa Xbox Game Pass już wkrótce pojawi się także w pecetowej wersji.

Microsoft szykuje pecetową wersję usługi Xbox Game Pass - ilustracja #1

Microsoft podsumował właśnie swoje wyniki finansowe w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2019 – zwłaszcza w działce gamingu koncern z Redmond radził sobie bardzo dobrze, osiągając 44% wzrostu przychodów w ujęciu rok do roku. Satya Nadella i spółka nie zamierzają jednak spoczywać na laurach i szykują ciekawą nowość dla pecetowych graczy.

Znana z Xboxa One usługa Xbox Game Pass wkrótce wystartuje także w wersji na komputery osobiste. Ten kosztujący 40 złotych miesięcznie abonament pozwala na grę w ponad 200 tytułów dostępnych na wspomnianą konsolę, które możemy pobrać w dowolnym momencie, o ile oczywiście wciąż opłacamy subskrypcję. Lista dostępnych tytułów jest naprawdę szeroka – wśród nich znajdziemy chociażby Forza Horizon 4, Sea of Thieves, DOOM czy Gears of War 4.

Nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat tego, kiedy i w jakiej cenie usługa ta zadebiutuje na pecetach – wydaje się jednak, że podobnie jak na konsoli Xbox One, także i posiadacze komputerów osobistych będą musieli zapłacić 40 złotych miesięcznie. Ciekawą kwestią jest również to, czy abonenci Xbox Game Pass na konsoli będą mogli skorzystać z tej usługi na pececie bez dodatkowych kosztów, czy też konieczne stanie się opłacanie kolejnej subskrypcji. Miejmy nadzieję, że Microsoft skłoni się ku pierwszej z wymienionych opcji.

Warto pamiętać o tym, że w dużą część tytułów dostępnych w ramach abonamentu można już zagrać na komputerach w ramach usługi Xbox Play Anywhere. Jeśli tylko zainstalowaliście październikową aktualizację systemu Windows 10, możecie w każdej chwili zalogować się na swoje konto w Sklepie Microsoftu i pobrać interesującą Was grę w ramach Xbox Game Pass.