Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 25 października 2018, 10:40

Follow JC Go - Watykan ma własnego klona Pokemon GO

Na rynku mobilnym zadebiutowała gra Follow JC Go, czyli opracowana we współpracy z Watykanem produkcja w stylu Pokemon GO, w której kolekcjonujemy postacie biblijne i świętych.

Po pokemonach, dinozaurach i duchach przyszła pora na kolekcjonowanie postaci biblijnych i świętych. - Follow JC Go - Watykan ma własnego klona Pokemon GO - wiadomość - 2018-10-26
Po pokemonach, dinozaurach i duchach przyszła pora na kolekcjonowanie postaci biblijnych i świętych.
FOLLOW JC GO W SKRÓCIE:
  1. Deweloper gry: Fundación Ramón Pané
  2. Wydawca: Fundación Ramón Pané
  3. Platformy: iOS, AND
  4. Model biznesowy: free-to-play

Wielki sukces Pokemon GO zainspirował wielu naśladowców. Na rynek trafiły już gry The Walking Dead: Our World, Jurassic World Alive czy Ghostbusters World, a w drodze jest Harry Potter: Wizards Unite. Nikt chyba nie spodziewał się, że do tego trendu dołączy sam Watykan. Tak się jednak właśnie stało, a owocem tego jest mobilna produkcja zatytułowana Follow JC Go.

Gra ukazała się w wersjach na iOS i Androida. Na razie dostępna jest tylko w języku hiszpańskim, ale wkrótce dodane zostaną opcje zabawy w językach angielskim, portugalskim i włoskim.

Follow JC Go jest wprost wzorowane na Pokemon GO. Akcja rozgrywa się więc w świecie rzeczywistym, a nasza pozycja w nim rejestrowana jest za pomocą modułu GPS smartfona lub tabletu. Cała zabawa obraca się wokół kolekcjonowania postaci, tyle że zamiast potworków zbieramy świętych i postacie biblijne.

Twórcy nie skopiowali oczywiście wszystkiego. Nie rzucamy więc w świętych kulami. Aby ich zwerbować, wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań odnośnie ich biografii. Nie można ich również szkolić i wystawiać do walk z podopiecznymi innych graczy.

Produkcja korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, ale został on zrealizowany w dosyć nietypowy sposób. Wirtualną walutę, służącą m.in. do zaspokajania potrzeb naszego bohatera, kupujemy przekazując prawdziwe pieniądze na cele charytatywne. Fundusze można zgromadzić również oglądając filmiki edukacyjne lub znajdując je w świecie gry.

Follow JC Go opracowała grupa Fundación Ramón Pané z myślą o nadchodzących Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w przyszłym roku w Panamie. Co ciekawe, grę pobłogosławił sam papież Franciszek.

  1. Oficjalna strona Fundación Ramón Pané
  2. Follow JC Go w App Store
  3. Follow JC Go w Google Play