Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Jurassic World Alive (iOS)

Jurassic World Alive

Mobilna gra RPG, wzorowana na słynnym Pokemon GO. W trakcie zabawy w Jurassic World Alive kolekcjonujemy próbki DNA dinozaurów napotkanych w prawdziwym świecie, by na ich podstawie tworzyć nowe hybrydy lub ulepszać już posiadane.

RPG | zagraj za darmo | PvP | dinozaury | rzeczywistość rozszerzona | multiplayer

Okładka Jurassic World Alive (iOS)

producent: Ludia

wydawca: Ludia

Strona oficjalna

data premiery gry:

8mar2018

AND

14mar2018

iOS

Jurassic World Alive jest mobilną grą RPG, wyraźnie zainspirowaną przez słynne Pokemon GO. Produkcja została stworzona przez studio Ludia i trafiła na urządzenia mobilne z systemem AND i iOS, gdzie jest dystrybuowana w modelu darmowym z mikropłatnościami (free-to-play).

Fabuła

Jurassic World Alive przenosi nas do uniwersum wykreowanego na potrzeby filmów Jurassic Park i Jurassic World, w którym ludzkości udało się opracować technologię pozwalającą na przywracanie do życia dinozaurów. Choć gady długo były bezpieczne w Parku Jurajskim, a później w Jurassic World na wyspie Isla Nublar, sytuacja mocno się skomplikowała. Udało im się bowiem opuścić granice parku i rozpanoszyć dosłownie po całym świecie. My natomiast wcielamy się w członków organizacji DPG (Dinosaur Protection Group) i staramy się uratować te istoty przed ponownym wymarciem.

Mechanika

Dostępne na mobilnym systemie AND i iOS Jurassic World Alive wykorzystuje GPS i technologię rzeczywistości rozszerzonej (AR), dzięki czemu rolę fikcyjnego uniwersum mógł zastąpić świat realny. Przemierzamy go w skórze wirtualnego awatara, ze smartfonem lub tabletem w ręku, prowadząc poszukiwania gadów poukrywanych w ich naturalnych środowiskach. Po znalezieniu takowych pozyskujemy fragmenty ich DNA, by we własnym laboratorium tworzyć nowe hybrydy lub rozwijać już posiadane. Z czasem tworzymy wymarzoną armię prehistorycznych stworzeń, które możemy wystawiać do walki z gadami należącymi do innych graczy lub po prostu chwalić się nimi w serwisach społecznościowych.

Warto odnotować, że w przeciwieństwie do wyżej wspomnianego dzieła studia Niantic tytuł nie zmusza nas do wychodzenia z domu – okolicę można bowiem patrolować przy użyciu drona. Zdalnie sterowana maszyna wymaga jednak do działania baterii, które znajdujemy w porozrzucanych po świecie gry skrzyniach z zaopatrzeniem (ulokowano w nich również wirtualną walutę).

Kwestie techniczne

Podczas zabawy w Jurassic World Alive większość czasu spędzamy na prostej i przejrzystej mapie; niemniej napotkanym lub posiadanym dinozaurom możemy przygladać się z bliska, toteż deweloperzy dołożyli starań, by zaprojektować je z dbałością o detale. Dzięki wykorzystaniu technologii AR obraz otaczającego nas świata jest rejestrowany przy pomocy kamery smartfona lub tabletu, a później produkcja nakłada na niego dodatkowe, trójwymiarowe obiekty. Tytuł jest dostępny za darmo, aczkolwiek aktywacja płatnej subskrypcji zapewnia dodatkowe profity.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Jurassic World Alive

Wymagania wiekowe Jurassic World Alive

18+

Poznajcie Jurassic World Alive – Pokemon GO z dinozaurami
Poznajcie Jurassic World Alive – Pokemon GO z dinozaurami

wiadomość24 maja 2018

Kolejny tytuł korzystający z technologii rzeczywistości rozszerzonej zasilił bibliotekę gier dostępnych na smartfonach i tabletach. Mowa o Jurassic World Alive, w którym zadaniem graczy jest uratowanie dinozaurów przed ponownym wymarciem… i wystawianie zdobytych gadów do walki z innymi okazami.

iOS
AND