Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 listopada 2016, 11:14

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

X-Plane 11 - opublikowano demo i wersję beta gry

Studio Laminar Research opublikowało wersję beta gry X-Plane 11, do której dostęp uzyskacie, zamawiając projekt przed premierą. Natomiast jeżeli nie jesteście pewni jakości nowej odsłony popularnego symulatora, to możecie przetestować jego wersję demonstracyjną.

Studio Laminar Research udostępniło na oficjalnej stronie gry X-Plane 11 wersję demonstracyjną produkcji. Jednocześnie zdecydowano się na nagradzanie wszystkich zamówień przedpremierowych natychmiastowym dostępem do bety, która wystartowała przed kilkoma dniami. Jeżeli więc spodoba Wam się demo, to będziecie mogli zaktualizować je do wczesnej wersji, wykupując kosztującą niecałe 60 dolarów (około 250 zł) grę. Pamiętajcie jednak, że obecnie w tytule roi się od rozmaitych błędów – producenci ostrzegają m.in. o braku niektórych funkcji, słabej optymalizacji i nie tylko. Oczywiście do czasu debiutu produkcji wszystkie niedoróbki mają zostać dopracowane, ale wersja beta rządzi się niestety swoimi prawami. Na szczęście zamawiając przed premierą najnowszą odsłonę serii, od razu dostajecie też X-Plane 10, więc w razie zbyt wielu kłopotów, można się pobawić poprzednią częścią. Natomiast poniżej obejrzycie najnowszy zwiastun, na którym zaprezentowano m.in. zmieniony interfejs użytkownika czy też dopracowane modele maszyn.

X-Plane 11 w skrócie:
  • nowa odsłona popularnej serii symulatorów lotniczych;
  • ukaże się w najbliższej przyszłości na komputerach osobistych;
  • dostępna jest wersja demonstracyjna gry oraz beta.

X-Plane 11 to nowa odsłona uznanego cyklu symulatorów lotniczych, który bawi graczy od przeszło dwudziestu lat. W kolejnych częściach zasiadamy za sterami mniejszych i większych maszyn, nad którymi przejmujemy pełną kontrolę. Cykl tworzony jest we współpracy ze specjalistami z dziedziny lotnictwa, dzięki czemu model lotu jest bardzo rozbudowany i dopracowany, oferując prawdziwy raj dla miłośników tego typu rozrywki. W nowej wersji skupiono się nie tylko na rozwoju mechaniki, ale także kwestiach technicznych. Samoloty mają być szczegółowo odwzorowane, w tym także ich wnętrza – deweloperzy chwalą się chociażby trójwymiarowymi, w pełni interaktywnymi kokpitami.

Dopracowane i łatwiejsze w obsłudze kokpity jedną z atrakcji X-Plane 11. - X-Plane 11 - opublikowano demo i wersję beta gry - wiadomość - 2016-11-28
Dopracowane i łatwiejsze w obsłudze kokpity jedną z atrakcji X-Plane 11.

Choć seria X-Plane jest przeznaczona dla stosunkowo wąskiego grona odbiorców, tak sił w grze spróbować może każdy. Nowa odsłona zaoferuje m.in. zmieniony interfejs użytkownika, który ułatwia rozgrywkę nowym graczom oraz przyspiesza działania w przypadku bardziej zaawansowanych użytkowników. Ponadto nie zabraknie w niej rozmaitych samouczków, a użytkowanie kokpitu ma być bardziej intuicyjne. X-Plane 11 ukaże się „wkrótce”, choć dokładnego terminu premiery jeszcze nie ujawniono.