Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 marca 2024, 15:02

autor: Kamil Kleszyk

Wysoko oceniana strategia Against the Storm podbiła Steama. Milion sprzedanych egzemplarzy to wielki sukces Polaków

Polskie studio Eremite Games ma spore powody do zadowolenia. Ich chwalona produkcja – strategia Against the Storm – rozeszła się już w nakładzie miliona kopii na samym Steamie.

Źródło fot. Hooded Horse
i

Wydawnictwo Hooded Horse pochwaliło się imponującym osiagnięciem Against the Storm. Debiutująca w grudniu zeszłego roku (w wersji 1.0; w Steam Early Access gra znajdowała się od listopada 2022 roku) produkcja polskiego studia Eremite Games znalazła ponad milion nabywców na Steamie.

Hooded Horse z dumą informuje, że Against the Storm, znakomita gra z gatunku dark fantasy roguelite city builder od polskiego studia Eremite Games, przekroczyła kolejny kamień milowy sprzedaży: do tej pory gra sprzedała się w ponad 1 milionie kopii na Steam! – czytamy w ogłoszeniu prasowym.

Sukces gry nie oznacza, że deweloperzy z Eremite Games spoczną na laurach. Wręcz przeciwnie, rodzimy zespół na początku marca wydał do Against the Storm patch 1.2, który m.in. wprowadził wiele nowości, wyeliminował błędy i poprawił balans rozgrywki (więcej informacji o łatce znajdziecie pod tym linkiem).

Eremite Games pracuje również nad „wstępną mapą drogową gry, która obejmuje rozszerzenie planowane na koniec tego roku”.

W zeszłym tygodniu polscy twórcy wzięli udział w konferencji GDC 2024, gdzie opowiedzieli nieco o kulisach powstawania Against the Storm i „alternatywnych sposobach zarządzania niezależnym studiem”.

Przypomnijmy, że Against the Storm nie tylko cieszy się wielką popularnością, ale i zbiera świetne opinie. W momencie pisania tego tekstu produkcja otrzymała przeszło 21 tys. recenzji na Steamie, z czego 95% to opinie pozytywne. Poza tym gra jest dostępna w sklepach Epic Games (widniała tam przez rok, zanim trafiła do Steam Early Access) i GOG.com.

Poniżej możecie obejrzeć wywiad, jaki z twórcami Against the Storm przeprowadziliśmy niedawno na kanale tvgry+GOL.

  1. Recenzja gry Against the Storm. City builder prawie doskonały
  2. Against the Storm – karta gry na Steamie

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej