Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2024, 15:08

Zepsucie i zaraza w polskim hicie Against the Storm przynoszą teraz więcej zysków dzięki dużej aktualizacji 1.3

Against The Storm otrzymało pokaźną aktualizację 1.3. Patch wprowadza sporo usprawnień i sprawia, że gracze mogą czerpać więcej korzyści ze skażenia.

Źródło fot. Eremite Games / Hooded Horse.
i

Polski hit Against the Storm otrzymał wielką aktualizację 1.3. Strategia, która podbiła Steama pod koniec 2023 roku i sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy, właśnie została wzbogacona nie tylko o kolejne poprawki, ale też nową zawartość.

Do gry trafiło m.in. nowe wydarzenie Niebezpiecznych Ziem (Dangerous Glade) w postaci Kelpie (River Kelpie) – mitologicznego, zmiennokształtnego konia wodnego. Do tego dochodzą nowe perki, które skupiają się głównie na korzyściach czerpanych z zepsucia i plagi przynoszonych przez tzw. Burze Zaraz (Blightstorms), jak również rozmaite poprawki balansu oraz „małe” niespodzianki.

Trzeba przy tym dodać, że liczba i znaczenie zmian wprowadzonych w wersji 1.3 sprawiają, że po jej zainstalowaniu Against the Storm „zamknie” wszystkie dotychczasowe osady (tj. zablokuje dalszą rozgrywkę), Na szczęście gracze otrzymają rekompensatę w postaci zasobów królewskich oraz cytadeli.

Ponadto twórcy na tydzień udostępnili specjalną wersję gry na Steamie, która pozwoli im dokończyć budowę wiosek. Znajdziecie ją w zakładce „Beta” we właściwościach gry pod nazwą „Against the Storm version 1.2”.

Pełną listę zmian wprowadzonych do Against the Storm w aktualizacji 1.3 znajdziecie w komunikacie twórców opublikowanym na Steamie oraz na oficjalnej stronie gry. Warto dodać, że do 27 kwietnia grę można nabyć na Steamie o 35% taniej (64,99 złotego zamiast 99,99 zł), a tytuł nadal jest obecny w katalogu usługi Game Pass.

Xbox Game Pass kupisz tutaj

  1. Recenzja gry Against the Storm. City builder prawie doskonała
  2. Polacy nie gęsi, Polacy to bobry – skąd wziął się sukces polskich city-builderów?

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej