Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 listopada 2020, 14:51

Wymagania Call of Duty Cold War zdenerwowały graczy

Wymagania sprzętowe Call of Duty: Black Ops - Cold War nie spotkały się z pozytywną reakcją graczy. Narzekają oni na ogromny rozmiar gry na dysku już w dniu premiery.

W SKRÓCIE:
  1. Wymagania systemowe Call of Duty: Black Ops - Cold War nie wzbudziły entuzjazmu wśród graczy.
  2. W tym samym momencie firmy Activision i Nvidia startują z promocją, w której przy zakupie karty graficznej GeForce RTX 3080 lub 3090 otrzymamy kod na cyfrową wersję gry.

Call of Duty: Black Ops - Cold War zajmować będzie na dyskach twardych komputerów nawet 250 GB. Informacja ta pojawiła się kilka dni temu wraz z ujawnieniem wymagań systemowych gry. Szybki rzut okiem na komentarze na Reddicie pokazuje, że gracze nie są zadowoleni z rozmiaru tej produkcji.

Seria Call of Duty na PC nie słynie z optymalizacji potrzebnego miejsca na dysku twardym. Dopiero niedawno do Call of Duty: Modern Warfare dodano opcję usunięcia nieużywanych modułów gry. Z Call of Duty: Black Ops - Cold War będzie nieco lepiej, gdyż już od dnia premiery będziemy mogli instalować to, co nas interesuje. Nie oznacza to jednak, że gra oszczędnie podchodzi do potrzebnego miejsca na dysku twardym.

Wymagania Call of Duty Cold War zdenerwowały graczy - ilustracja #1

Minimalnie będziemy potrzebować 50 GB miejsca na dysku twardym. Pozwoli nam to zagrać w tryb sieciowy. Instalacja całości zajmie 175 GB. Jeśli zechcemy grać w najwyższych detalach i skorzystać z technologii RTX, to musimy dołożyć kilkadziesiąt gigabajtów i wymagania zamykają się w 250 GB.

Z tego powodu pojawiło się sporo głosów mówiących o tym, że Activision kolejny raz podchodzi bez szacunku do pecetowych graczy. Krytyka skupia się na tym, że wiele osób (zwłaszcza w USA) ma limity na pobieranie danych i ktoś, kto kupi Call of Duty: Black Ops - Cold War, momentalnie je wykorzysta. Inni narzekają na to, że samo pobranie gry zajmie im przynajmniej kilka dni.

Graczy w naszym kraju raczej to nie dotyczy. Więc informację o tym, że firma Nvidia wraz z Activision zorganizowały promocję, przyjmiemy z większym zadowoleniem. Kupując kartę graficzną GeForce RTX 3080 lub 3090 w sklepie biorącym udział w akcji, otrzymamy kod umożliwiający pobranie pecetowej wersji Call of Duty: Black Ops - Cold War. Z promocji możemy skorzystać do 10 grudnia. O ile uda nam się gdziekolwiek kupić biorącą udział w promocji kartę. Jak powszechnie wiadomo, Nvidia ma gigantyczne problemy z dostarczaniem nowych modeli do sklepów.

  1. Strona internetowa serii Call of Duty
  2. Call of Duty Black Ops - Cold War - gorąca zimna wojna dla wielu graczy