Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2012, 11:48

autor: Góral

Wyciekła domniemana specyfikacja techniczna Nintendo Wii U

Do sieci wyciekła niepotwierdzona specyfikacja techniczna nadchodzącej konsoli - Nintendo Wii U. Sprzęt posiada trzyrdzeniowy procesor, 1 GB pamięci RAM, kartę graficzną AMD Radeon i 8 GB pamięci użytkowej z możliwością rozszerzenia jej kartami SD i SDHC.

Wyciekła domniemana specyfikacja techniczna Nintendo Wii U - ilustracja #1

Nintendo nie kwapi się z podaniem oficjalnej specyfikacji technicznej swojej nowej konsoli - Nintendo Wii U - jednak do sieci wyciekły konkretne dane na ten temat, ponoć wprost od jednego z deweloperów z wewnętrznego studia firmy.

Sprzęt posiada trzyrdzeniowy procesor „Espresso”, kartę graficzną AMD Radeon GPU7, która obsługuje Shader Model 4.0 (DirectX 10.1, OpenGL 3.3), 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci użytkowej z możliwością rozszerzenia jej o 2 GB dzięki kartom pamięci SD i 32 GB przy pomocy kart SDHC. Dodatkowo urządzenie współpracuje także z dyskami twardymi USB.

Konsola łączy się z Internetem przez Wi-Fi w standardach 802.11 b/g/n, ma 4 porty USB 2.0, a do telewizora podłącza się ją przez: HDMI, Wii D-Terminal, Wii Component Video, Wii RGB, Wii S-Video Stereo AV i Wii AV. Sprzęt obsługuje rozdzielczości od 480i do 1080p.

Wyciekła domniemana specyfikacja techniczna Nintendo Wii U - ilustracja #2

Podane informacje odbiegają trochę od tego, co pisaliśmy poprzednio, ale już dane o karcie graficznej czy pamięci flash są identyczne. Pamiętajmy jednak, że tamte doniesienia odnosiły się do wersji przeznaczonej dla deweloperów, a te przedstawiają to, co znajdziemy w sklepach. Premiera Nintendo Wii U, według niepotwierdzonych informacji, nastąpi w listopadzie bieżącego roku w USA. Europa, przez problemy związane z produkcją, prawdopodobnie poczeka jeszcze dłużej. Jutro odbędzie się europejska konferencja Nintendo, więc wtedy powinno się wszystko wyjaśnić.