Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 września 2012, 11:48

autor: Góral

Wyciekła domniemana specyfikacja techniczna Nintendo Wii U

Do sieci wyciekła niepotwierdzona specyfikacja techniczna nadchodzącej konsoli - Nintendo Wii U. Sprzęt posiada trzyrdzeniowy procesor, 1 GB pamięci RAM, kartę graficzną AMD Radeon i 8 GB pamięci użytkowej z możliwością rozszerzenia jej kartami SD i SDHC.

Wyciekła domniemana specyfikacja techniczna Nintendo Wii U - ilustracja #1

Nintendo nie kwapi się z podaniem oficjalnej specyfikacji technicznej swojej nowej konsoli - Nintendo Wii U - jednak do sieci wyciekły konkretne dane na ten temat, ponoć wprost od jednego z deweloperów z wewnętrznego studia firmy.

Sprzęt posiada trzyrdzeniowy procesor „Espresso”, kartę graficzną AMD Radeon GPU7, która obsługuje Shader Model 4.0 (DirectX 10.1, OpenGL 3.3), 1 GB pamięci RAM, 8 GB pamięci użytkowej z możliwością rozszerzenia jej o 2 GB dzięki kartom pamięci SD i 32 GB przy pomocy kart SDHC. Dodatkowo urządzenie współpracuje także z dyskami twardymi USB.

Konsola łączy się z Internetem przez Wi-Fi w standardach 802.11 b/g/n, ma 4 porty USB 2.0, a do telewizora podłącza się ją przez: HDMI, Wii D-Terminal, Wii Component Video, Wii RGB, Wii S-Video Stereo AV i Wii AV. Sprzęt obsługuje rozdzielczości od 480i do 1080p.

Wyciekła domniemana specyfikacja techniczna Nintendo Wii U - ilustracja #2

Podane informacje odbiegają trochę od tego, co pisaliśmy poprzednio, ale już dane o karcie graficznej czy pamięci flash są identyczne. Pamiętajmy jednak, że tamte doniesienia odnosiły się do wersji przeznaczonej dla deweloperów, a te przedstawiają to, co znajdziemy w sklepach. Premiera Nintendo Wii U, według niepotwierdzonych informacji, nastąpi w listopadzie bieżącego roku w USA. Europa, przez problemy związane z produkcją, prawdopodobnie poczeka jeszcze dłużej. Jutro odbędzie się europejska konferencja Nintendo, więc wtedy powinno się wszystko wyjaśnić.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.