Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 maja 2012, 14:10

autor: Sarge

Wsparcie dla sieci LAN, policja i inne usprawnienia w grze Carmageddon: Reincarnation

Poznaliśmy kilka nowych informacji na temat gry Carmageddon: Reincarnation. W produkcji studia Stainless Games powrócą pojazdy policyjne, pojawi się też opcja rozgrywki w sieci LAN oraz wsparcie dla funkcji Steam Play.

Studio Stainless Games ujawniło kilka nowych szczegółów na temat gry Carmageddon: Reincarnation. Za pośrednictwem serwisu Kickstarter trwa zbiórka pieniędzy na produkcję tego tytułu, który zadebiutuje w lutym 2013 roku na PC i Macu, a później ukaże się na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Najważniejszą informacją wydaje się być zapowiedź powrotu policyjnych pojazdów, które będą przeszkadzać graczowi w sianiu totalnej destrukcji. Stróże prawa otrzymają standardowe, łatwe do zniszczenia samochody, a także ich bardziej wytrzymałe odpowiedniki. Wiadomo również, że zobaczymy kierowców w innych autach, a przy czołowym zderzeniu wystrzelą jak z procy przez przednią szybę.

Wsparcie dla sieci LAN, policja i inne usprawnienia w grze Carmageddon: Reincarnation - ilustracja #1
Screen pochodzi z bardzo wczesnej wersji gry

Twórcy potwierdzili także wsparcie dla rozgrywek w sieci LAN, które będą stanowić alternatywę dla bardziej popularnych potyczek przez Internet. Produkcja studia Stainless Games skorzysta również z dobrodziejstw funkcji Steam Play, pozwalającej na uruchomienie jednego egzemplarza gry zarówno na PC, jak i Macu. Twórcy cały czas pracują nad wprowadzeniem możliwości wspólnej zabawy pomiędzy użytkownikami obu rodzajów komputerów.

Studio Stainless Games do pomyślnego sfinansowania produkcji potrzebują 400 tysięcy dolarów. Do tej pory za pośrednictwem serwisu Kickstarter zgromadzono ok. 275 tysięcy dolarów, a do końca akcji pozostało jeszcze 18 dni. Fundusze zdobyte na Kickstarterze mają pozwolić zachować twórcom pełną kontrolę nad projektem, bez jakichkolwiek sugestii ze strony wydawców.

Carmageddon to jedna z najbardziej kontrowersyjnych serii gier komputerowych w historii elektronicznej rozrywki. W teorii były to kolejne wyścigi samochodowe. W praktyce rozgrywka polegała jednak także m.in. na przejeżdżaniu przechodniów, za co gracz otrzymywał dodatkowe punkty. Cykl był zatem jednym z najczęściej wymienianych przykładów wykorzystania brutalności w grach wideo. Pierwsza odsłona została wydana w 1997 roku, a w sumie do tej pory ukazały się trzy części.