Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2023, 23:43

autor: Maciej Gaffke

Wybierz swoją ulubioną grę roku w głosowaniu społeczności The Game Awards [Aktualizacja #2]

Ceremonia The Game Awards 2023 jest tuż za rogiem, więc organizatorzy jeszcze bardziej angażują społeczność. Gracze mogą samodzielnie wybrać własną grę roku w ramach kategorii Players Voice.

Źródło fot. The Game Awards
i

Aktualizacja #2

O 18:00 rozpoczęła się 3. i zarazem ostatnia runda głosowania graczy w kategorii Players Voice. Zakwalifikowało się do niej pięć tytułów: Baldur's Gate 3, Cyberpunk 2077: Phantom Liberty, Genshin Impact, Marvel's Spider-Man 2 oraz The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. W finałowej turze gracze mogą głosować tylko na jedną spośród wymienionych gier. Swojego faworyta wybierzecie w tym miejscu.

Aktualizacja #1 (30 listopada)

Dobiegła końca pierwsza tura głosowania graczy w kategorii Players Voice. Runda 2. wystartuje dziś o godzinie 18:00 i potrwa do 3 grudnia do 6:00 rano polskiego czasu. W jej ramach będziemy wybierać spośród 10 tytułów, które zyskały najwięcej głosów w turze 1. Do wielkiego finału przejdzie pięć gier.

Oryginalna wiadomość (28 listopada)

Dwa tygodnie temu poznaliśmy tytuły nominowane do zbliżających się wielkimi krokami The Game Awards 2023. Publiczność ma pośredni wpływ na to, kto zwycięży w poszczególnych kategoriach. Zgodnie z zapowiedziami organizatorzy postanowili też w całości oddać wybór ulubionej gry w ręce graczy, dlatego od wczorajszego popołudnia mogą oni głosować w Players Voice.

The Game Awards 2023: Players Voice wystartowało!

Zaznaczmy, że głosy, które publiczność może oddawać w głównych kategoriach, stanowią jedynie 10% końcowego werdyktu. Resztę oceny stanowią wskazania ekspertów (m.in. branżowych dziennikarzy, w tym redakcji GRYOnline.pl) zasiadających w jury.

Natomiast w kategorii Players Voice to wyłącznie społeczność graczy decyduje, która gra zasłużyła na największe uznanie. Głosowanie wystartowało 27 listopada o godzinie 18:00 polskiego czasu i składa się z trzech rund.

  1. Runda 1 – na tym etapie gracze wybierają swoją topową dziesiątkę spośród 30 proponowanych tytułów (można wskazać mniej gier). Do kolejnej rundy przejdzie dziesięć najczęściej wybieranych produkcji. Głosowanie w rundzie 1. potrwa do 30 listopada do godziny 3:00 w nocy polskiego czasu.
  2. Runda 2 – na tym etapie będziemy wskazywać jedynie pięć ulubionych gier. Taka sama liczba tytułów znajdzie się w trzeciej, finałowej rundzie. Głosowanie w rundzie 2. ruszy 30 listopada o godzinie 18:00 i potrwa do 3 grudnia do 6:00 rano polskiego czasu.
  3. Runda 3 – ostatnia faza głosowania, w której gracze muszą postawić tylko na jedną grę z finałowej piątki. Ta, która zdobędzie najwięcej głosów, zostanie ogłoszona zwycięzcą w kategorii Players Vioce w trakcie ceremonii The Game Awards 2023. Ostatnie głosowanie rozpocznie się 4 grudnia o 18:00 i dobiegnie końca 8 grudnia o 3:00 w nocy polskiego czasu.

Wśród 30 gier, jakie ujęto w stawce, nie brakuje największych hitów tego roku – obecny jest choćby Alan Wake 2, Baldur’s Gate 3, Cyberpunk 2077: Phantom Liberty czy Dziedzictwo Hogwartu.

Gala The Game Awrads 2023 odbędzie się 8 grudnia. Transmisja ruszy o 1:30 w nocy i, mimo późnej pory, będziemy dla Was na bieżąco przekazywać najważniejsze informacje o zapowiedziach gier i zwycięzcach poszczególnych kategorii.

Dodatkowa ochrona i czas trwania The Game Awards 2023

Geoff Keighley, pomysłodawca i prowadzący The Game Awards, wspomniał niedawno o dodatkowej ochronie tej imprezy. W poprzednim roku w trakcie gali na scenę wtargnęła nieuprawniona osoba, a podczas letnich targów gamescom Keighleya (również prowadzącego to wydarzenie) otoczyła dwójka innych uczestników domagających się wieści o GTA VI. Nic zatem dziwnego, że organizatorzy postanowili wzmocnić zabezpieczenia.

Oprócz tego Keighley zdradził, że The Game Awards potrwa mniej więcej tyle, co zeszłoroczna edycja, czyli około 3 godzin. Podobna ma być także liczba zapowiedzi nowych gier, a te szykują się wyjątkowo elektryzująco.

Prawdopodobnie podczas imprezy zobaczymy nowy zwiastun Death Stranding 2. Być może będziemy też mieli niespodziankę w postaci ogłoszenia samodzielnego dodatku do God of War: Ragnarok, o którym krążą plotki.

Najwięcej osób z pewnością wyczekuje jednak pierwszych wzmianek o GTA VI. Rockstar zapowiedziało przedstawienie zwiastuna na początek grudnia i choć firma z reguły dokonuje zapowiedzi gier na własnych warunkach, to ukoronowanie TGA 2023 właśnie trailerem nowej odsłony serii byłoby wyjątkową atrakcją.

  1. The Game Awards – oficjalna strona
  2. Głosowanie w Players Voice

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej