Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 maja 2013, 14:24

autor: Góral

Wraz z nadejściem Xbox One zniknie Xbox Live Arcade

Phil Harrison, wiceprezes firmy Microsoft, w rozmowie z portalem Eurogamer wyjawił informację o zmianach, jakie czekają poszczególne działy z grami w usłudze Xbox Live. Krótko pisząc, wszystkie produkcje zostaną wrzucone do jednego worka.

Wraz z nadejściem nowej konsoli firmy Microsoft – Xbox One – zmieni się usługa Xbox Live, w tym poszczególne działy z grami. Ulegną one scaleniu, gdyż koncern postanowił traktować wszystkie produkcje identycznie.

Pożegnajmy dział Xbox Live Arcade.
Pożegnajmy dział Xbox Live Arcade.

Obecnie Xbox Live dzieli gry na duże produkcje, które dostępne są zarówno w pudełkach, jak i w zakładce Gry na żądanie. Osobną kategorię stanowi dział Arcade, a w niektórych krajach (niestety nie w Polsce) dostępne są także najmniejsze i najtańsze produkcje (Indie Games). Po premierze nowego sprzętu sytuacja ulegnie diametralnej zmianie, gdyż znikną wszelkie podziały i każdy tytuł traktowany będzie identycznie.

W rozmowie z serwisem Eurogamer Phil Harrison, wiceprezes korporacji, stwierdził, że:

”W przeszłości mieliśmy gry na płytach, Xbox Live Arcade i Indie Games, które posiadały dedykowane kanały (…) W Xbox One i nowym rynku są tylko gry. Nie dzielimy ich ze względu na to, że jedna gra jest pięćdziesięciogodzinnym RPG, a druga produkcją logiczną czy czymś pośrodku.”

Promocja tytułów ma korzystać z rekomendacji znajomych, z popularności produkcji w danym kraju, itd. Brzmi ciekawie, ale jak będzie to wyglądać i działać w rzeczywistości, przekonamy się pod koniec roku, kiedy to Xbox One zawita na rynku. Niemniej szkoda obecnego podziału. Osobiście często przekopuje się przez dział gier zręcznościowych, który obfituje w masę świetnych produkcji, o których raczej nie słyszy się w mediach czy rozmowach ze znajomymi (o The Adventures of Shuggy ktoś słyszał?). Jeżeli nowy system opiera się na rekomendacjach, to zapowiada się mozolne wyciąganie perełek z odmętów nowego Xbox Live.