Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 października 2021, 15:23

autor: mokosh

Wpisz Wiedźmin lub Skyrim, a AI zamieni tekst w „dzieło sztuki” - nowy trend podbija Internet

W Internecie pojawił się trend, który polega na generowaniu obrazów na podstawie wpisanej frazy. Wykorzystywana jest w tym celu strona NightCafe, której działanie oparte jest na sztucznej inteligencji.

Wśród internautów coraz popularniejsze staje się wykorzystywanie sztucznej inteligencji do tworzenia grafik. Cała zabawa polega na tym, że wpisujemy słowo bądź frazę, które ma dla nas namalować AI i po prostu czekamy na efekt. Dzieła sztuki zaczęły pojawiać się masowo na Redditcie i forach growych oraz na Instagramie. Obrazy powstają głównie na podstawie tytułów gier, takich jak Cyberpunk 2077, Wiedźmin, Red Dead Redemption czy Gears of War, które algorytm „przełożył” na graficzną formę. Poniżej możecie zobaczyć, jakie prace stworzyła sztuczna inteligencja w oparciu o wcześniej wymienione pozycje.

Wpisz Wiedźmin lub Skyrim, a AI zamieni tekst w „dzieło sztuki” - nowy trend podbija Internet - ilustracja #1
Grafika wygenerowana przez AI po wpisaniu Red Dead Redemption, źródło: https://www.reddit.com/r/reddeadredemption
Wpisz Wiedźmin lub Skyrim, a AI zamieni tekst w „dzieło sztuki” - nowy trend podbija Internet - ilustracja #2
Grafika wygenerowana przez AI po wpisaniu Witcher
Wpisz Wiedźmin lub Skyrim, a AI zamieni tekst w „dzieło sztuki” - nowy trend podbija Internet - ilustracja #3
Grafika wygenerowana przez AI po wpisaniu Cyberpunk 2077, źródło: https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame
Wpisz Wiedźmin lub Skyrim, a AI zamieni tekst w „dzieło sztuki” - nowy trend podbija Internet - ilustracja #4
Grafika wygenerowana przez AI po wpisaniu Gears of War, źródło: https://forums.gearsofwar.com/t/ai-art-generator/64644

Cyberpunkowa praca robi spore wrażenie i można pokusić się o stwierdzenie, że wyglądałaby całkiem nie najgorzej jako plakat. Jeśli sami chcecie zobaczyć, co dla Was stworzy AI, możecie to zrobić na stronie NightCafe Studio. Warto tutaj wspomnieć, że portal oferuje generowanie grafiki na podstawie wpisanej frazy dopiero od 6 października. Wcześniej możliwe było jedynie tworzenie obrazów w oparciu o inne ilustracje, co jednak nie budziło aż takiego zainteresowania, jak algorytm „tłumaczący” tekst na grafikę.

Jeśli zdecydujecie się stworzyć coś z pomocą NightCafe, koniecznie pochwalcie się rezultatem w komentarzach. Pamiętajcie także, że za darmo na stronie możecie wygenerować 3 obrazki, później opcja zamiany tekstu na grafikę staje się płatna. Chociaż istnieją także sposoby aby płatność ominąć, np. codzienne odwiedzanie strony oraz odblokowywanie osiągnięć, za które zyskujemy „kredyty” potrzebne do tworzenia grafik.