Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 8 października 2021, 16:46

autor: Ignacy Kruk

Co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Prime Video w weekend 8-10 października 2021 roku

Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video raz jeszcze zapewniają niekończący się strumień filmowych i serialowych nowości. Poniżej znajdziecie co ciekawsze pozycje do obejrzenia w weekend 8-10 października 2021 roku.

W tym tygodniu platformy streamingowe dostarczają zarówno czegoś dla młodszych widzów i familijnego oglądania, jak i czegoś dla fanów przerysowanych produkcji opartych na komiksach ze stajni Marvela. Oprócz tego znalazło się także coś dla entuzjastów dokumentów i historii opartych na faktach. Oto co warto zobaczyć na Netflixie, HBO GO i Amazon Prime Video w weekend od 8 do 10 października 2021 roku.

Kod wart miliardy dolarów – Netflix

 1. Co to: oparty na faktach miniserial opowiadający historię dwóch geniuszy komputerowych, których praca przyczyniła się do powstania algorytmu używanego przez Google Earth
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 7 października
 3. Rok premiery: 2021

Berlin, lata 90. Dwóch niemieckich geniuszy komputerowych tworzy algorytm, który niedługo później odpowiadać będzie za działanie jednego z istotniejszych narzędzi firmy Google. Wspólnicy spotykają się po latach celem pozwania firmy o bezprawne wykorzystanie ich patentu. 4-odcinkowa opowieść zabierze nas, oprócz Berlina, do wciąż jeszcze młodej i pełnej ideałów Doliny Krzemowej, jak również pozwoli poznać kulisy procesów sądowych o tytułowe miliardy dolarów

 1. Kod wart miliardy dolarów na Netflixie

Pokémon: Sekrety dżungli – Netflix

 1. Co to: kolejna odsłona legendarnej serii filmów o pokemonach
 2. Od kiedy dostępna na platformie: 8 października
 3. Rok premiery: 2020

Familijna produkcja z pokemonami w roli głównej. Film opowiada o zamieszkującym mistyczną dżunglę chłopcu imieniem Koko. Gdy wychowywany przez samotnika Zarude’a chłopiec spotyka Asha i towarzyszącego mu Pikachu, postanawia przyłączyć się do nich. W trakcie wspólnej wędrówki Koko poznaje obcy mu świat ludzi, ostatecznie dowiadując się również o spisku, który zagraża jego domu - dżungli Okoya.

 1. Pokémon: Sekrety dżungli na Netflixie

Deadpool 1 i 2 – HBO GO

 1. Co to: przeładowany akcją i humorem film o najbardziej zwariowanym superbohaterze Marvela
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 9 października
 3. Rok premiery: 2016 i 2018

Co tu dużo mówić – jedne z najlepszych filmów, które, świadome swojego formatu, nie silą się na zawiłą, wyrafinowaną fabułę, lecz bez zbędnych ceregieli skupiają się na tym, co najważniejsze w postaci Deadpoola – przerysowanej brutalnej akcji i (najczęściej) niecenzuralnym humorze

 1. Deadpool na HBO GO
 2. Deadpool 2 na HBO GO

Strasznie mroczne historie – Netflix

 1. Co to: reinterpretacja klasycznych bajek braci Grimm
 2. Od kiedy dostępna na platformie: 8 października
 3. Rok premiery: 2021

Mimo że produkcja skierowana jest do młodszych widzów, może ona stanowić doskonały serial familijny. Przez wzgląd na wszechobecność i uniwersalność baśni braci Grimm ciężko znaleźć kogoś, kto nie kojarzyłby starej, dobrej bajki o Jasiu i Małgosi.

 1. Strasznie mroczne historie na Netflixie

Siedem dni – Amazon Prime Video

 1. Co to: oparta na prawdziwych wydarzeniach historia jednej z najsłynniejszych operacji antyterrorystycznych w dziejach
 2. Od kiedy dostępna na platformie: 7 października
 3. Rok premiery: 2018

Czerwiec 1976 roku, kilka minut po starcie samolotu pasażerskiego z Tel Awiwu do Paryża. Na pokładzie rozpoczyna się atak terrorystyczny. Załoga jest zmuszona do lądowania w afrykańskim mieście Entebbe, gdzie miejsce ma zorganizowana przez izraelskie siły specjalne operacja „Jonatan”. Te wydarzenia były skutkiem do dziś nierozwiązanego konfliktu między Palestyną i Izraelem, a film nie stara się stawać po żadnej ze stron – jest raczej wyważoną opowieścią o tamtych wypadkach.

 1. Siedem dni na Amazon Prime Video

Sprawdź 30 dni Amazon Prime za darmo, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem. Prime Video nie ma jeszcze oficjalnego wsparcia w Polsce, ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu. Obecnie wystarczy użyć konta na Amazon UK.

Rodzinny biznes: 3. sezon – Netflix

 1. Co to: serial o rodzinnym biznesie, który z podupadającego sklepu mięsnego przekształca się w prosperujący „coffee shop”
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 8 października
 3. Rok premiery: 2019

Wyczekiwana kontynuacja perypetii rodziny Duncanów. Gdy rodzinny biznes zaczyna przyciągać niechciane spojrzenia gangów narkotykowych, familia zmuszona jest rywalizować z konkurencją. Niewiele wiadomo o fabule finalnego sezonu, lecz możemy być pewni, że Duncanowie nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Warto wspomnieć, że Carl Weber, pisarz odpowiedzialny za scenariusz serii, zarzeka się, iż jest to jego najlepsze dzieło.

 1. Rodzinny biznes na Netflixie

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety, filmy i gry.

 1. Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i Prime Video w weekend 24-26 września 2021 roku
 2. Strona internetowa Netfliksa
 3. Strona internetowa HBO GO
 4. Strona internetowa Amazon Prime Video