Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 24 września 2021, 16:55

autor: Patryk Kubiak

Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i Prime Video w weekend 24-26 września 2021 roku

Jeden spektakularny powrót duetu lubianych bohaterów oraz szereg ciekawych propozycji, które poruszają tematy dzisiaj społecznie problematyczne, ale dostarczają rozrywki. Oto, co przygotowały na ten weekend Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video.

W zestawieniu najciekawszych premier na nadchodzący weekend znajdziemy pozycje zaangażowane społecznie, które poruszają wciąż aktualne tematy prześladowań na tle odmienności – czy to seksualnej, czy rasowej – oraz lżejsze produkcje, z hitowym filmem sensacyjnym w ofercie Netflixa na czele. Trafił się też całkiem niezły horror w serwisie Amazona oraz trochę niedoceniany serial o superbohaterach DC na HBO GO. Sprawdźcie sami, co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Amazon Prime Video w weekend od 24 do 26 września 2021 roku.

Bad Boys for Life – Netflix

 1. Co to: duet ikonicznych gliniarzy w kolejnej, jeszcze bardziej widowiskowej odsłonie
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 23 września
 3. Rok premiery: 2020

Bad Boys for Life to akcja, akcja i jeszcze raz akcja. Twórcy nie bawią się w półśrodki i serwują widzom najszybsze samochody, rozgrzane do czerwoności spluwy oraz dwóch bohaterów, do których spora część widowni może mieć sentyment. Jednocześnie obraz jest bardzo autoironiczny, czuć, że ekipa z luzem podchodziła do założeń dzisiejszych filmów sensacyjnych, chcąc je zarówno naśladować, jak i nieco wyśmiewać. Co istotne: Mike i Marcus powracają, tym razem na Netflixa.

 1. Bad Boys for Life na Netflixie

Pose: 3. sezon – Netflix

 1. Co to: społecznie świadomy serial na temat problemów osób LGBTQ w latach 80. XX wieku
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 23 września
 3. Rok premiery: 2018

Pose to dramat z elementami musicalu, który opowiada o losach Blanki, czarnoskórej kobiety, która pewnego dnia w roku 1987 postanawia otworzyć w Nowym Jorku przybytek dla osób LGBTQ. Wkrótce roztacza opiekę nad wieloma osobami, m.in. nad niezwykle utalentowanym tancerzem i prostytutką zakochaną w bogatym kliencie. Serial dostał wiele nagród, w tym cztery statuetki Emmy. Warto po niego sięgnąć, jeśli szukacie kina wrażliwego społecznie. Zwłaszcza, że to już finał.

 1. Pose na Netflixie

Doom Patrol: 3. sezon – HBO GO

 • Co to: niesłusznie nieco nieznany serial o przygodach grupy superbohaterów ze stajni DC
 • Od kiedy dostępny na platformie: 23 września
 • Rok premiery: 2019

Trzeci sezon Doom Patrol to kontynuacja historii grupy superbohaterów DC pod wodzą szalonego profesora Nilesa Cauldera. W tej odsłonie na ekranie zobaczymy m.in. Brendana Frasera, Alana Tudyka, April Bowlby czy Diane Guerrero. Serial Jeremy’ego Carvera nie jest tak popularny jak dzieła Marvela, ale jeśli lubice dobrą rozrywkę z ludźmi władającymi nadnaturalnymi zdolnościami, to Doom Patrol Was nie zawiedzie.

Smętarz dla zwierzaków (Pet Sematary) – Amazon Prime Video

 • Co to: poprawna adaptacja świetnej powieści Stephena Kinga
 • Od kiedy dostępny na platformie: 23 września
 • Rok premiery: 2019

Smętarz dla zwierzaków to produkcja oparta na prozie Stephena Kinga. Po nieudanej adaptacji sprzed ponad trzydziestu lat film w reżyserii Kevina Kolscha i Dennisa Widmyera stara się nawiązać nierówną walkę z powieścią jednego z największych mistrzów grozy ostatnich lat. Mimo że jest to horror, w Smętarzu nie brakuje podejmowania trudnych tematów – z tanatofobią na czele. Ten obraz to dobra propozycja dla fanów gatunku, ale raczej nie porwie nikogo więcej.

 1. Smętarz dla zwierzaków na Amazon Prime Video

Sprawdź 30 dni Amazon Prime za darmo, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem. Prime Video nie ma jeszcze oficjalnego wsparcia w Polsce, ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu. Obecnie wystarczy użyć konta na Amazon UK.

Drodzy biali!: 4. sezon (Dear White People) – Netflix

 • Co to: serial o losach czarnoskórych studentów walczących z prześladowaniami rasowymi wśród uniwersyteckiej społeczności
 • Od kiedy dostępny na platformie: 22 września
 • Rok premiery: 2021

Drodzy biali to serial opowiadający historię grupki czarnoskórych studentów, którzy zmagają się z prześladowaniami społecznymi na jednym z elitarnych amerykańskich uniwersytetów. Produkcja porusza nadal aktualny problem podziałów rasowych w środowisku naukowym, które – choć oczywiście nieusankcjonowane w żaden sposób prawnie – silnie oddziałują na uczelnianą brać. Podobnie jak Pose, jest to oferta dla tych, którzy szukają twórczości nieoderwanej od polityki i kłopotów współczesnego świata, a jednocześnie pokazującej je w krzywym zwierciadle satyry.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety, filmy i gry.