Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 17 września 2021, 15:30

autor: Patryk Kubiak

Co obejrzeć na Netflix, HBO GO i Prime Video w weekend 17-19 września 2021 roku

Netflix, HBO GO i Amazon Prime Video powracają w tym tygodniu z kolejnymi świetnymi filmami i serialami. Sprawdźcie sami, co oferują najpopularniejsze serwisy streamingowe w Polsce w weekend 17-19 września 2021 roku.

W ten weekend największe platformy streamingowe w Polsce raczą nas naprawdę udanymi produkcjami. Netflix powraca z trzecim sezonem jednej z najbardziej lubianych serii oryginalnych ostatnich lat. Z kolei HBO GO wrzuca jeden z najlepszych filmów ostatnich lat w reżyserii nowozelandzkiego wizjonera (wiecie, o kim mowa, co?), który zdobył do tej pory wiele nagród. Na tym tle nieźle wypada również Amazon Prime Video z propozycją musicalu, poruszającego odważną tematykę. Przekonajcie się sami, co obejrzeć na Netflixie, HBO GO i Amazon Prime Video w weekend od 17 do 19 września 2021 roku.

Sex Education: 3. sezon – Netflix

 1. Co to: trzeci sezon jednej z najpopularniejszych produkcji Netflixa ostatnich lat
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 17 września
 3. Rok premiery: 2019

Na Netflixie w ten weekend debiutuje kolejny rozdział historii jednej z najpopularniejszych produkcji ostatnich lat. Trzeci sezon Sex Education będzie kontynuował wątki niedokończone w poprzednim. Z całą pewnością więc ponownie spotkamy Otisa i będziemy śledzić jego perypetie – nie tylko te dotyczące seksualności. Jedną z nowości będzie to, że bohater Asy Butterfielda… zapuści wąsa! Warto wrócić do dzieła Laurie Nunn tylko dla tego widoku.

 1. Sex Education na Netflixie

He-Man i władcy wszechświata (He-Man and the Masters of the Universe) – Netflix

 1. Co to: utrzymana w nowoczesnej konwencji wariacja na temat kultowej animacji z lat 80. XX wieku
 2. Od kiedy dostępny na platformie: 16 września
 3. Rok premiery: 2021

Netflix dalej eksploatuje markę He-Mana, tym razem serwując fanom wariację na temat kultowej animacji z 1983 roku, utrzymaną w nowoczesnej formie. Po Władcach wszechświata: Objawieniu, które spotkało się z mieszanymi recenzjami krytyków i miłośników, przyszedł czas na kolejne spotkanie z najsilniejszym człowiekiem we wszechświecie. Nie pozostaje napisać nic innego: na potęgę Posępnego Czerepu!

 1. He-Man i władcy wszechświata na Netflixie

Jojo Rabbit – HBO GO

 • Co to: historia młodego nazisty, który próbuje pozostać wierny swej ideologii – co okazuje się bardzo trudne
 • Od kiedy dostępny na platformie: 19 września
 • Rok premiery: 2019

Jojo Rabbit to najbardziej utytułowany obraz na tej liście. Film Taiki Waititiego to dzieło, które zachwyciło odbiorców na całym świecie. Produkcja próbuje odpowiedzieć na wiele pytań, m.in. o to, czy skrajny nacjonalizm i zło z niego wynikające to coś, co niektórym ludziom jest przyrodzone. Z pewnością warto zwrócić na nie uwagę. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji, HBO pozwala wam nadrobić zaległości.

Wszyscy mówią o Jamiem (Everybody’s Talking About Jamie) – Amazon Prime Video

 • Co to: musical opowiadający niecodzienną historię chłopaka, który marzy o oryginalnej karierze
 • Od kiedy dostępny na platformie: 17 września
 • Rok premiery: 2021

Wszyscy mówią o Jamiem to inspirowana prawdziwymi wydarzeniami filmowa adaptacja znanego musicalu, która przedstawia historię Jamiego New, szesnastolatka, który ma problemy z dopasowaniem się do otoczenia. Marzy o tym, by zostać drag queen. Produkcja Jonathana Butterella to opowieść o przezwyciężaniu uprzedzeń, wychodzeniu z cienia i pokonywaniu prześladowców.

 1. Wszyscy mówią o Jamiem na Amazon Prime Video

Sprawdź 30 dni Amazon Prime za darmo, wystarczy zarejestrować się pod tym linkiem. Prime Video nie ma jeszcze oficjalnego wsparcia w Polsce, ale to się zmieni, ponieważ Amazon otworzył polską wersję serwisu. Obecnie wystarczy użyć konta na Amazon UK.

Squid Game – Netflix

 • Co to: południowokoreański serial dramatyczny, który ma aż 456 bohaterów
 • Od kiedy dostępny na platformie: 17 września
 • Rok premiery: 2021

Squid Game to serial z Korei Południowej, zrealizowany w konwencji mrocznego thrillera. Historia koncentruje się na 456 osobach, które mają okazję odbić się do dna. Wystarczy, że wezmą udział w pewnej tajemniczej rozgrywce, w której do zgarnięcia jest ponad 45 mld południowokoreańskich wonów. Oczywiście – przegrana w grze jest bardzo kosztowna. Ale po co od razu mówić o wszystkim? Z Squid Game możecie zapoznać się już w ten weekend na Netflixie.