Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 2 października 2012, 13:00

autor: Sarge

World of Warcraft: Mists of Pandaria komercyjnym sukcesem czy porażką - analizy specjalistów

Zeszłotygodniowe dane analityczne nie nastrajały zbyt optymistycznie, jeśli chodzi o wyniki sprzedaży World of Warcraft: Mists of Pandaria. Z kolei według dzisiejszych doniesień, sytuacja najnowszego dodatku do znanej produkcji MMO powinna poprawić się do końca roku.

Analityk Brean Murray z banku inwestycyjnego Carret & Co. ujawnił swoje szacunki dotyczące wyników sprzedaży dodatku World of Warcraft: Mists of Pandaria do końca bieżącego roku. Dane sugerują, że gra z czasem trafi do większej grupy odbiorców niż wydawało się po zeszłotygodniowych statystykach.

Według Murraya, w szacunkach z ubiegłego tygodnia nie doceniono siły cyfrowej dystrybucji. Analityk banku inwestycyjnego Lazard Capital Markets spekulował wtedy, że czwarty dodatek do popularnej produkcji MMO w wersji pudełkowej sprzedał się do tej pory w liczbie ok. 600-700 tysięcy egzemplarzy. Zasugerował przy tym, że nawet uwzględnienie danych z cyfrowej dystrybucji nie poprawi drastycznie tego wyniku.

World of Warcraft: Mists of Pandaria komercyjnym sukcesem czy porażką - analizy specjalistów - ilustracja #1
Oficjalne wyniki sprzedaży World of Warcraft: Mists of Pandaria pozostają wciąż nieznane

Z kolei Brean Murray oszacował, jak może wyglądać sprzedaż dodatku do końca trzeciego kwartału bieżącego roku fiskalnego firmy Activision Blizzard (1 października 2012 roku – 31 grudnia 2012 roku). Analityk banku inwestycyjnego Carret & Co. uważa, że do tego czasu sprzeda się łącznie ok. 4,5 mln egzemplarzy World of Warcraft: Mists of Pandaria. Twierdzi on, że zdecydowana większość graczy zdecydowała lub dopiero zdecyduje się na elektroniczną wersję dodatku. Jak dowód na poparcie tej tezy podaje przykład rocznego abonamentu do World of Warcraft, wykupionego przez 1,2 mln osób, co pozwoliło im na darmowe ściągnięcie cyfrowej edycji Diablo III.

Szacuje się również, że do końca trzeciego kwartału tego roku fiskalnego liczba osób opłacających abonament wzrośnie z 9,1 mln użytkowników do 9,8 mln graczy. Te obliczenia przyjdzie nam jednak zweryfikować tak naprawdę dopiero w przyszłym roku, kiedy firma Blizzard poda najświeższe informacje na ten temat.

World of Warcraft: Mists of Pandaria to czwarty dodatek do popularnej gry MMO autorstwa Blizzarda. Produkt wprowadza m.in. tytułowy kontynent, rasę pandarenów oraz nową klasę w postaci mnicha (ang. monk), która nie jest zarezerwowana wyłącznie dla pandarenów. Rozszerzenie zadebiutowało na całym świecie 25 września wyłącznie na PC.